Słuchaj nas: Kielce 107,9 FM | Busko-Zdrój 91,8 FM | Święty Krzyż 91,3 | Włoszczowa 94,4
Szukaj Facebook Twitter Youtube
Radio eM

MIASTO

Będzie festyn charytatywny dla Julii. Dołącz do niego!

środa, 27 września 2023 03:24 / Autor: Karolina Posłowska
Będzie festyn charytatywny dla Julii. Dołącz do niego!
Fot. siepomaga.pl
Będzie festyn charytatywny dla Julii. Dołącz do niego!
Fot. siepomaga.pl
Karolina Posłowska
Karolina Posłowska

Już w najbliższą niedzielę (1 października) o godzinie 15 przed WDK w Kielcach odbędzie się festyn charytatywny na rzecz mieszkanki Kielc, 14 letniej Julii Chłopek. Dziewczynka zmaga się z dziecięcym porażeniem mózgowym.

Od narodzin rodzina drżała o zdrowie córki.

„Julia urodziła się jako wcześniak w 28 tygodniu ciąży. Ważyła niewiele – tylko 1300 gramów. Pierwsze 2 miesiące spędziła w szpitalu. O tym, że jest chora, dowiedzieliśmy się dwa dni przed wypisaniem do domu. To brzmiało jak wyrok – Mózgowe Porażenie Dziecięce”, piszą rodzice na stronie zbiórki.

Walka o lepsze jutro dziewczynki trwa 14 lat. Rehabilitacje i badania stały się codziennością. U Julii porażone są przede wszystkim nogi i lewa strona ciała.

„Największe przykurcze mięśni występują w nogach. Julka chodzi sama tylko na krótkich dystansach, z nogami skierowanymi do środka i na ugiętych kolanach. Dłuższe dystanse pokonuje tylko na wózku”.

Funkcjonowanie w codzienności poprawiło się po zabiegu uwolnienia przykurczy i fibrotomii, jednak aktywność dziewczynki ogranicza ból lewej stopy, który odczuwa od pół roku.

„Po konsultacji lekarskiej okazało się, że żeby uwolnić Julię od bólu, trzeba przeprowadzić osteotomię stawu kolanowego, obniżyć rzepkę oraz zrobić rekonstrukcje stopy wraz z wydłużeniem Achillesa. Lekarz powiedział również, że najlepiej w przypadku Julii zrobić operację jednej nogi, a po 6-8 tygodniach – drugiej. To bardzo wymagający zabieg w obrębie kolana i stopy, trwający około 8 godz. Potem czeka ją gips i orteza”.

Termin pierwszej operacji to 9 października 2023, a drugiej 27 listopada 2023.

By pomóc Julii i jej rodzinie podczas festynu wystąpią artyści m.in. z Domu Kultury „Zameczek”, tancerze ze Studia Tańca i Stylu „Rewanż” oraz Świętokrzyskiego Klubu Tańca i Tańca Sportowego „Jump”. Organizatorzy przygotowali różnorodne atrakcje. Cały dochód zostanie przeznaczony na operację i rehabilitację Julii.

Link do zbiórki – kliknij TUTAJ.

Licytacje dla Julii – kliknij TUTAJ.

Nowy numer!

Zapraszamy do nas

Zgłoś news
POSŁUCHAJ
WIDEO