Słuchaj nas: Kielce 107,9 FM | Busko-Zdrój 91,8 FM | Święty Krzyż 91,3 | Włoszczowa 94,4
Szukaj Facebook Twitter Youtube
Radio eM

REGION

A w majówkę pogoda będzie…

piątek, 28 kwietnia 2023 10:13 / Autor: Aleksandra Rękas
A w majówkę pogoda będzie…
Fot. Piotr Michalec
A w majówkę pogoda będzie…
Fot. Piotr Michalec
Aleksandra Rękas
Aleksandra Rękas

Deszczowa, burzowa oraz wietrzna, ale i słoneczna – w majówkę spodziewać się możemy prawdziwego miszmaszu pogodowego w województwie świętokrzyskim. Kiedy aura będzie najbardziej sprzyjająca?

Pogoda w sobotę, 29 kwietnia, najpewniej nie zachęci nas do spędzania czasu na świeżym powietrzu. Jak wyjaśnia Małgorzata Tomczuk, synoptyk z Centralnego Biura Prognoz w IMGW, możliwe są nawet burze.

- Spodziewać się możemy dużego zachmurzenia i przelotnych opadów deszczu. Burzom może towarzyszyć porywisty wiatr. Na termometrach zobaczymy maksymalnie 14 stopni Celsjusza – zapowiada Tomczuk.

Zdecydowanie przyjemniej zapowiada się niedziela, 30 kwietnia. Tego dnia nie powinno padać, zachmurzenie będzie niewielkie, a na termometrach - do 15 kresek.

- W poniedziałek, 1 maja, kolejna szansa na pogodny dzień. Będzie dużo słońca, a na termometrach do 16 stopni Celsjusza – mówi synoptyk.

Niestety, we wtorek (2 maja) kolejne pogorszenie pogody. Według prognoz na niebie będzie sporo chmur, z których może popadać, a temperatura wyniesie maksymalnie 16 stopni Celsjusza. W środę (3 maja) ochłodzenie – będzie pochmurno i deszczowo, a na termometrach do 10 kresek.

Tag: pogoda IMGW
Nowy numer!

Zapraszamy do nas

Zgłoś news
POSŁUCHAJ
WIDEO