Reklama Patronat Koncert życzeń Kontakt
Słuchaj nas: Kielce 107,9 FM | Busko-Zdrój 91,8 FM | Święty Krzyż 91,3 FM | Włoszczowa 94,4 FM
Tryb Ciemny
eM Radio
WŁĄCZ RADIO
OTWÓRZ NA TELEFONIE
Kod QR
IMGW ostrzega – weekend będzie upalny!
autor
Aleksandra Rękas
2026.06.25 17:04

Temperatury przekraczające 35 stopni Celsjusza i bezchmurne niebo – zbliżający się weekend będzie tropikalny. Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej ostrzega przed upałami.

W piątek (26 czerwca) temperatura w województwie świętokrzyskim może wynieść nawet 33 stopnie Celsjusza. Noce nie przyniosą ochłody: z piątku na sobotę termometry wskażą od 16 do 19 stopni.

Według prognoz najcieplejsza ma być niedziela (28 czerwca). Wówczas temperatura może wynieść nawet 38 stopni.

Alert IMGW może zostać przedłużony i podniesiony do wyższego stopnia. Temperatura maksymalna przekraczająca 30 stopni utrzyma się co najmniej do poniedziałku.

Warto pamiętać o regularnym nawadnianiu organizmu i unikać długotrwałego przebywania na słońcu. Wybierzmy lekką, przewiewną odzież oraz nakrycie głowy, a także ograniczmy intensywny wysiłek fizyczny. 

NAJNOWSZE

OSTATNIA AKTUALIZACJA

95
5,98
98
6,68
ON
6,09
LPG
3,29
ORLEN
Jaworznia 208C, Jaworznia

CENY PALIW

SPRAWDŹ CENY AKTUALIZUJ

CZYTAJ DALEJ