Słuchaj nas: Kielce 107,9 FM | Busko-Zdrój 91,8 FM | Święty Krzyż 91,3 | Włoszczowa 94,4
Szukaj Facebook Twitter Youtube
Radio eM

MUZYKA

SBB-Reedycja

wtorek, 21 maja 2024 11:59 / Autor: Michał Sierlecki
SBB-Reedycja
SBB-Reedycja
Michał Sierlecki
Michał Sierlecki

Całkiem niedawno SBB koncertowali w Kielcach, a w tym miesiącu ukazuje się specjalna edycja ich debiutanckiego albumu.

Limitowana edycja debiutanckiego albumu zespołu SBB „SBB” (SACD Hybrid) zostanie wydana w limitowanym nakładzie, w cyklu „Polskie Nagrania catalogue selections”. Jest to pierwsza w Polsce edycja tej płyty zrealizowana w formacie SACD (Super Audio Compact Disc). Cykl zawiera najważniejsze płyty z katalogu Polskich Nagrań, które zostały na nowo zremasterowane i wydane z niespotykaną dotąd starannością w formacie SACD. Wybór tego formatu jest ukłonem w stronę audiofilów.

Reedycja najważniejszych płyt w formacie SACD, ze względu na dostępność archiwów Polskich Nagrań w postaci analogowych taśm matek, jest naturalnym wyborem umożliwiającym najdoskonalsze zbliżenie się albumów do analogowego oryginału wynosząc je na niespotykany dotąd na polskim rynku muzycznym poziom. W celu zapewnienia pełnej zgodności ze standardowymi odtwarzaczami płyt CD, niniejsza seria SACD została wykonana jako hybrydowa i zawiera dodatkową warstwę danych w formacie CD Audio, czytaną przez wszystkie odtwarzacze CD. Częstotliwość próbkowania strumienia danych DSD wykorzystywanego na płytach SACD jest 64 razy wyższa niż na płycie audio CD i wynosi 2,824MHz.

Ten koncertowy album SBB zawiera dwie suity, które wywróciły polską muzykę rockową do góry nogami. Jeden z najbardziej spektakularnych debiutów w historii polskiej fonografii. Klasyka. Bezdyskusyjnie. W 1974 roku zespołu SBB był prawdziwą sensacją. Śląskie trio pod wodzą Józefa Skrzeka zdobywało pierwsze miejsce w wszelakich plebiscytach i wypełniało bez problemu każdą salę koncertową w Polsce. W kwietniu zagrali dwa razy w warszawskiej „Stodole”, a fragmenty tych występów – zarejestrowane i zmontowane przez Ryszarda Poznakowskiego – ukazały się na debiutanckim LP zespołu, który błyskawicznie zniknął z rynku, osiągając na czarnym rynku kilkukrotne przebicie ceny. Rozbudowane formy, pełne psychodelicznych gitar Apostolisa Antymosa, nerwowego pulsu perkusji Jerzego Piotrowskiego i przesterowanego basu (a czasami – lirycznego fortepianu) lidera, do dziś robią niesamowite wrażenie.

 

źródło: Polskie Nagrania

View the embedded image gallery online at:
http://emkielce.pl/muzyka/sbb#sigProGalleria82e960a2c0
Nowy numer!

Zapraszamy do nas

Zgłoś news
POSŁUCHAJ
WIDEO