Słuchaj nas: Kielce 107,9 FM | Busko-Zdrój 91,8 FM | Święty Krzyż 91,3 | Włoszczowa 94,4
Szukaj Facebook Twitter Youtube
Radio eM

MUZYKA

Richard Marx - "Songwriter"

środa, 05 października 2022 16:41 / Autor: Michał Sierlecki
Richard Marx - "Songwriter"
Richard Marx - "Songwriter"
Michał Sierlecki
Michał Sierlecki

Nagrodzony "Grammy" piosenkarz, autor tekstów i producent Richard Marx, wydaje swój nowy album "Songwriter" złożony z czterech różnych gatunków muzyki: rocka, popu, country i ukochanych przez niego ballad. Jego nowe utwory już goszczą na naszej antenie.

Na krążku odnajdziecie kameralną balladę fortepianową „Always”, napisaną wspólnie z wieloletnim współpracownikiem i wielokrotnie nagradzanym piosenkarzem, pianistą i autorem tekstów, którym jest Burt Bacharach. O współpracy ze swoim życiowym bohaterem Bacharachem Marks mówi: „Doświadczenie siedzenia w pokoju i pisania piosenki z Burtem jest czymś, co uważam za jedno z największych przeżyć w moim życiu. To, że napisaliśmy piosenkę, z której oboje jesteśmy tak bardzo dumni, sprawia, że ​​jestem szczególnie wdzięczny losowi. Poza tym staliśmy się naprawdę dobrymi kumplami. Burt ma dziewięćdziesiąt cztery lata i jedyne, czego chce, to napisać więcej świetnych piosenek. Jest taką inspiracją”.

"Songwriter" to naprawdę ambitny i przełomowy projekt dla Marksa, podkreślający sukces, jaki odniósł w swojej niekończącej się karierze, współpracując przy różnych projektach.Album zawiera dwadzieścia utworów w czterech różnych gatunkach muzycznych – pięć piosenek popowych, pięć rockowych, pięć country i pięć pięknych ballad – z których każdy prezentuje wszechstronność repertuaru artysty.

Podczas gdy kilka piosenek na "Songwriter" zostało skomponowanych przez samego Marksa (jak na wszystkich jego poprzednich albumach), większość muzyki powstała dzięki współpracy z różnymi supergwiazdami muzycznymi. Album powstawał przy udziale Matta Scanell'a z "Vertical Horizon", Chrisa Daughtry, Jasona Wade'a z "Keith Urban Lifehouse", Burta Bacharacha, Dariusa Rucker'a, byłego założyciela "Evanescence", Davida Hodges'a i innych.

Nowy album rozpoczyna kolejny pracowity rok dla Richarda Marxa, który zeszłego lata wydał swoje wspomnienia "Stories To Tell". Debiut literacki opowiada o życiu i karierze piosenkarza/autora tekstów – gdzie przez cały czas prezentuje odświeżająco szczery opis swoich sukcesów i porażek w przemyśle muzycznym, jakich doświadczał przez ostatnie cztery dekady.

 

źródło: www.richardmarx.com

View the embedded image gallery online at:
http://emkielce.pl/muzyka/richard-marx#sigProGalleria09afdd6099
Nowy numer!

Zapraszamy do nas

Zgłoś news
POSŁUCHAJ
WIDEO