Słuchaj nas: Kielce 107,9 FM | Busko-Zdrój 91,8 FM | Święty Krzyż 91,3 | Włoszczowa 94,4
Szukaj Facebook Twitter Youtube
Radio eM

MIASTO

Wspomnimy Żołnierzy Wyklętych [PROGRAM UROCZYSTOŚCI]

czwartek, 29 lutego 2024 14:06 / Autor: Michał Łosiak
Wspomnimy Żołnierzy Wyklętych [PROGRAM UROCZYSTOŚCI]
Wspomnimy Żołnierzy Wyklętych [PROGRAM UROCZYSTOŚCI]
Michał Łosiak
Michał Łosiak

Już jutro (1 marca) obchodzić będziemy Narodowy Dzień Pamięci Żołnierzy Wyklętych. W Kielcach odbędą się specjalne uroczystości.

O godzinie 10 będzie miało miejsce złożenie kwiatów przed pomnikiem pamięci żołnierzy Armii Krajowej, Narodowych Sił Zbrojnych oraz członków Zrzeszenia „Wolność i Niezawisłość” zamordowanych i represjonowanych w Więzieniu w Kielcach przez funkcjonariuszy Urzędu Bezpieczeństwa Publicznego na cmentarzu na kieleckich Piaskach.

– Żołnierze Wyklęci kontynuowali walkę o niepodległość rozpoczętą w trakcie drugiej wojny światowej. W nowej rzeczywistości, związanej z okupacją sowiecką, walczyli o wolną Polskę – podkreślał Marek Jończyk z Delegatury IPN w Kielcach.  

Z kolei o godzinie 15 w bazylice katedralnej ks. Jacek Kopeć, dyrektor Katolickiego Liceum Ogólnokształcącego im. św. Stanisława Kostki w Kielcach, odprawi Mszę Świętą w intencji członków organizacji niepodległościowych zamordowanych i represjonowanych przez przedstawicieli władzy komunistycznej.

Na 16.30 zaplanowano złożenie kwiatów i zniczy przy tzw. ścianie straceń w byłym więzieniu w Kielcach. Pół godziny później uczestnicy spotkają się na skwerze im. Stefana Żeromskiego.

Nowy numer!

Zapraszamy do nas

Zgłoś news
POSŁUCHAJ
WIDEO