Słuchaj nas: Kielce 107,9 FM | Busko-Zdrój 91,8 FM | Święty Krzyż 91,3 | Włoszczowa 94,4
Szukaj Facebook Twitter Youtube
Radio eM

MIASTO

Wraca temat osiedla „Nowy Czarnów”

poniedziałek, 17 lipca 2023 10:22 / Autor: Weronika Karyś
Wraca temat osiedla „Nowy Czarnów”
Wraca temat osiedla „Nowy Czarnów”
Weronika Karyś
Weronika Karyś

Trwają konsultacje społeczne dotyczące powstania osiedla Nowy Czarnów przy ulicy Mielczarskiego w Kielcach. O jego budowie mówi się co najmniej od roku, ale wciąż nie ma zgody na powstanie budynków.

Przypomnijmy, że osiedle Nowy Czarnów miałoby się składać z ośmiu budynków, w tym sześciu siedmiokondygnacyjnych i dwóch 21-kondygnacyjnych. W ramach przedsięwzięcia przy ulicy Mielczarskiego miałoby powstać tysiąc mieszkań i nawet półtora tysiąca miejsc parkingowych.

Inwestor zakładał, że budowa rozpocznie się w 2023 roku i potrwa siedem lat. Podczas kwietniowej sesji radni mieli przedyskutować temat. Problemem okazały się jednak inwestycje towarzyszące.

– W ramach inwestycji towarzyszących inwestor proponuje wyłącznie stworzenie sieci wodociągowej. Ta propozycja nie jest zbyt satysfakcjonująca dla miasta. Zastanawiamy się czy przy trybie lex developer, wzorem innych miast, nie warto byłoby oczekiwać czegoś więcej. Kanalizacja i tak musi powstać w tym miejscu, to jest niejako obowiązek inwestora, bo inaczej kilkaset mieszkańców nie miałoby wody – wyjaśniał wówczas Jarosław Karyś, przewodniczący kieleckiej rady miasta.

Radni zdjęli projekt z porządku obrad. Teraz wniosek ponownie trafił pod konsultacje społeczne. Czytamy w nim między innymi, że w ramach inwestycji pojawią się chodniki, ścieżki rowerowe, ławki, oświetlenie, zieleń, plac zabaw, siłownia zewnętrzna oraz skatepark.

Swoje zdanie na temat planowanego osiedla można wyrazić do 28 lipca poprzez stronę internetową: https://konsultacje.kielce.eu/konsultacje-spoleczne-specustawa-mielczarskiego.html

Nowy numer!

Zapraszamy do nas

Zgłoś news
POSŁUCHAJ
WIDEO