Słuchaj nas: Kielce 107,9 FM | Busko-Zdrój 91,8 FM | Święty Krzyż 91,3 | Włoszczowa 94,4
Szukaj Facebook Twitter Youtube
Radio eM

MIASTO

Wraca temat budowy osiedla w miejscu dawnego marketu Nomi

czwartek, 30 listopada 2023 14:05 / Autor: Weronika Karyś
Wraca temat budowy osiedla w miejscu dawnego marketu Nomi
Wraca temat budowy osiedla w miejscu dawnego marketu Nomi
Weronika Karyś
Weronika Karyś

Trwają konsultacje społeczne dotyczące planu zagospodarowania przestrzennego dla zachodnich Kielc. Chodzi dokładnie o trzyhektarowy teren po dawnym markecie budowlanym Nomi, czyli róg Zagnańskiej i Witosa, gdzie ma powstać osiedle mieszkalne z obiektami handlowymi.

– Projekt został uchwalony przez radę miasta w 2022 roku. Wojewoda miał jednak co do niego zastrzeżenia. Chodziło o sprzeczność z ustaleniami studium w zakresie dopuszczenia funkcji mieszkaniowej. Wprowadziliśmy w nim niezbędne poprawki i wyłożyliśmy do publicznego wglądu. Podstawową różnicą między pierwotnym, a poprawionym projektem jest zmniejszenie strefy mieszkaniowej. Wysokość, intensywność, podział terenu i funkcje nie zmieniły się – informuje Aneta Grodzińska z Biura Planowania Przestrzennego kieleckiego Urzędu Miasta.

Dyskusja publiczna nad rozwiązaniami przyjętymi w projekcie planu odbędzie się 13 grudnia o godzinie 16 w UM Kielce. Uwagi można składać do 15 stycznia.

Jeśli po konsultacjach prezydent postanowi wprowadzić do planu zgłoszone uwagi, dokumenty będą musiały znowu zostać poddane opinii mieszkańców. Jeśli jednak włodarz podejmie decyzję o niewprowadzeniu uwag i pozostawieniu planu w obecnym kształcie będzie musiała go zaakceptować kielecka rada miasta.

Szczegóły konsultacji: https://konsultacje.kielce.eu/3-wylozenie-nomi.html

Nowy numer!

Zapraszamy do nas

Zgłoś news
POSŁUCHAJ
WIDEO