Słuchaj nas: Kielce 107,9 FM | Busko-Zdrój 91,8 FM | Święty Krzyż 91,3 | Włoszczowa 94,4
Szukaj Facebook Twitter Youtube
Radio eM

MIASTO

Wielki festiwal jedzenia w Kielcach!

piątek, 07 sierpnia 2015 14:56 / Autor: Piotr Natkaniec
Wielki festiwal jedzenia w Kielcach!
Wielki festiwal jedzenia w Kielcach!
Piotr Natkaniec
Piotr Natkaniec

Slow food, food trucki, pokazy gotowania, ale przede wszystkim spotkanie kielczan przy dobrym jedzeniu – to wszystko znajdziemy 16 sierpnia na drugiej edycji Festiwalu Zjem To Fest.

 

Wydarzenie odbędzie się w klubie Bohomass Lab. – Pomysł wziął się z braku podobnych inicjatyw w naszym regionie. Chciałam pokazać nasze lokalne gastronomie, to co my mamy do zaoferowania. Postanowiłam to wszystko skupić w jednym miejscu i pokazać nasze naturalne wyroby – mówi Iwona Piec, organizatora Festiwalu.

Przed klubem staną również food trucki i stanowiska grillowe. Natomiast w środku zaprezentują się lokalni producenci, którzy będą prezentować i sprzedawać swoje produkty. Do tej pory zgłosiło się 15 wystawców, ale jak podkreśla organizatorka lista jest nadal otwarta. Jednym z gości będzie Walenty Kania, popularny kucharz znany z przygotowywania odważnych dań, który przeprowadzi pokaz kulinarny.

To już druga edycja Festiwalu Zjem to Fest. Pierwsza odbyła się na początku maja i cieszyła się sporym zainteresowaniem. Teraz jednak plan imprezy nieco się zmieni. – Bazujemy przede wszystkim na slow foodzie. Chcemy go propagować i rozprzestrzeniać, tak żeby kielczanie wiedzieli gdzie można kupić dobre, naturalne produkty. To jest główny cel festiwalu – tłumaczy Iwona Piec.

Szczegóły Festiwalu Zjem To Fest można znaleźć na Facebook’u.

Nowy numer!

Zapraszamy do nas

Zgłoś news
POSŁUCHAJ
WIDEO