Słuchaj nas: Kielce 107,9 FM | Busko-Zdrój 91,8 FM | Święty Krzyż 91,3 | Włoszczowa 94,4
Szukaj Facebook Twitter Youtube
Radio eM

MIASTO

W Kielcach startuje III Festiwal Wiatru

wtorek, 12 września 2023 14:13 / Autor: Weronika Karyś
W Kielcach startuje III Festiwal Wiatru
W Kielcach startuje III Festiwal Wiatru
Weronika Karyś
Weronika Karyś

Spektakle i koncerty, konkursy z nagrodami, prezentacje, projekty edukacyjne, pokaz mody, rywalizacje sportowe, parada motocyklowa, a wreszcie piknik z mnóstwem atrakcji dla każdego. Tak w dużym skrócie zapowiada się III Festiwal Wiatru, który odbędzie się w dniach 15-24 września w Kielcach.

Swoje propozycje na ten czas przygotowało ponad 30 partnerów. Są to jednostki organizacyjne miasta, uczelnie wyższe, kluby sportowe i stowarzyszenia, ale też osoby prywatne.

– Wszystkie propozycje programowe wpisują się w szeroko rozumianą tematykę określaną słowami: wiatr - także jako żywioł, lekkość, zwiewność, ulotność. Wśród zaplanowanych wydarzeń są takie, które rozwijamy, i które będą mieć już swoją trzecią edycję, ale są też zupełnie nowe propozycje – informuje Iwona Sabat, kierownik Biura Promocji i Współpracy z Zagranicą w Wydziale Przedsiębiorczości i Komunikacji Społecznej.

III Festiwal Wiatru, już w najbliższy piątek 15 września, zainauguruje premiera spektaklu „Syrenka Ariel” Kieleckiego Teatru Tańca.

Szczegółowy program jest dostępny na stronie internetowej https://www.kielce.eu/festiwal-wiatru#program.

Nowy numer!

Zapraszamy do nas

Zgłoś news
POSŁUCHAJ
WIDEO