Słuchaj nas: Kielce 107,9 FM | Busko-Zdrój 91,8 FM | Święty Krzyż 91,3 | Włoszczowa 94,4
Szukaj Facebook Twitter Youtube
Radio eM

MIASTO

Umowa podpisana. Przebudowa ulic w śródmieściu jeszcze w wakacje

wtorek, 25 lipca 2023 14:29 / Autor: Weronika Karyś
Umowa podpisana. Przebudowa ulic w śródmieściu jeszcze w wakacje
Umowa podpisana. Przebudowa ulic w śródmieściu jeszcze w wakacje
Weronika Karyś
Weronika Karyś

Miasto podpisało umowę na przebudowę trzynastu ulic w śródmieściu Kielc. Prace mają się rozpocząć już w sierpniu 2023 roku.

Przypomnijmy, że w ramach drugiej edycji Programu Inwestycji Strategicznych Polski Ład Kielce otrzymały dofinansowanie w wysokości blisko 62 mln zł m.in. na przebudowę trzynastu ulic w śródmieściu. Chodzi o Paderewskiego, Równą, Złotą, Żeromskiego, Głowackiego, Nowy Świat, Silniczną, Kaczmarka, Solną, Panoramiczną, Seminaryjską, Śniadeckich i al. IX Wieków Kielc.

W ramach inwestycji ulice mają zyskać m.in. nową nawierzchnię, pojawią się też chodniki, drogi dla rowerów i oświetlenie oraz więcej zieleni.

– To ważny krok w kierunku poprawy funkcjonalności infrastruktury drogowej w centrum Kielc. Dzięki pozyskaniu zewnętrznych środków, będziemy w stanie zrealizować kolejny duży drogowy projekt, tak bardzo oczekiwany przez kielczan. Zakres prac jest bardzo szeroki i niestety nie unikniemy utrudnień w ruchu. Prosimy mieszkańców o wyrozumiałość. Remonty będą rozłożone w czasie, tak aby zmniejszyć ich uciążliwość – mówi prezydent Kielc, Bogdan Wenta.

Wkrótce wykonawca ma przedstawić szczegółowy harmonogram robót. Licząc od 25 lipca będzie miał w sumie 26 miesięcy na realizację zadania.

Całkowita wartość przedsięwzięcia to 70,5 mln zł.

Nowy numer!

Zapraszamy do nas

Zgłoś news
POSŁUCHAJ
WIDEO