Słuchaj nas: Kielce 107,9 FM | Busko-Zdrój 91,8 FM | Święty Krzyż 91,3 | Włoszczowa 94,4
Szukaj Facebook Twitter Youtube
Radio eM

MIASTO

Uczniowie „Kostki” zrobili sobie przerwę na… czytanie i bili rekord

poniedziałek, 25 października 2021 14:25 / Autor: Michał Łosiak
Uczniowie „Kostki” zrobili sobie przerwę na… czytanie i bili rekord
Uczniowie „Kostki” zrobili sobie przerwę na… czytanie i bili rekord
Michał Łosiak
Michał Łosiak

W poniedziałek, 25 października, przerwy w Zespole Szkół Katolickich Diecezji Kieleckiej były wyjątkowe. Wszystko za sprawą udziału młodzieży w akcji bicia rekordu w liczbie osób czytających pomiędzy lekcjami noszącego nazwę „Przerwa na czytanie”.

– Ten dzień poświęcamy na lekturę książek w każdej wolnej chwili. Zaangażowali się w nią wszyscy – od najmłodszych, aż po kadrę nauczycielską. Kiedy tylko się dowiedziałam o tej ogólnopolskiej akcji prowadzonej przez Wojewódzki Ośrodek Metodyczny w Gorzowie Wielkopolskim, od razu pomyślałam, aby coś takie zorganizować w naszej szkole. Chodzi o zachęcanie uczniów do czytelnictwa, a także o rozwój biblioteki. Z tego co widz,ę odzew jest pozytywny – mówi Monika Wójcik, pracownik biblioteki w Zespole Szkół Katolickich Diecezji Kieleckiej.

Podczas ubiegłorocznej edycji ogólnopolskiej akcji pobito rekord w czytaniu książek podczas przerwy. Wzięło w niej udział 149 851 osób. Do tegorocznej liczby uczestników doliczeni zostaną także uczniowie i pracownicy „Kostki”.

Dlaczego warto czytać? O tym mówią uczennice klasy czwartej:

Sprawdziliśmy również jakie książki czytają obecnie młodzi ludzie:

Z akcją wiąże się również specjalny konkurs.

– Każda z klas stworzyła na drzwiach swoistą gazetkę przedstawiającą książki, które polecają. Były przeróżne pomysły, czasami bardzo artystyczne – tłumaczy Wiktor Molęda, uczeń z ZSKDK.

To nie pierwsza tego typu inicjatywa wśród uczniów. W zeszłym roku szkoła zorganizowała akcję „Kostka czyta”, zachęcającą do lektury.

Nowy numer!

Zapraszamy do nas

Zgłoś news
POSŁUCHAJ
WIDEO