Słuchaj nas: Kielce 107,9 FM | Busko-Zdrój 91,8 FM | Święty Krzyż 91,3 | Włoszczowa 94,4
Szukaj Facebook Twitter Youtube
Radio eM

MIASTO

Trwa remont al. IX Wieków Kielc. Centrum mocno się korkuje

wtorek, 22 sierpnia 2023 09:13 / Autor: Weronika Karyś
Trwa remont al. IX Wieków Kielc. Centrum mocno się korkuje
Fot. Piotr Michalec
Trwa remont al. IX Wieków Kielc. Centrum mocno się korkuje
Fot. Piotr Michalec
Weronika Karyś
Weronika Karyś

W miniony weekend rozpoczął się remont al. IX Wieków Kielc. Już w pierwszych dniach centrum zaczęło mocno się korkować. Na tym jednak nie koniec. Niebawem rozpoczną się prace na kolejnych dwunastu ulicach w śródmieściu.

Nowa organizacja ruchu wywołuje dużo emocji wśród mieszkańców.

– Zaskoczyło mnie, że nie można wjechać w ulicę Bodzentyńską, bo wcześniej nie miałam żadnych znaków o tego typu utrudnieniach. Musiałam zawrócić na rondzie. Uważam, że w godzinach szczytu remont alei IX Wieków Kielc stanowi dla mieszkańców bardzo duże utrudnienie. Po śródmieściu w ogóle jeździ się trudno, a teraz jest jeszcze gorzej. A przecież przed nami kolejne ulice i kolejne korki – zamartwia się pani Julia.

– Wybrałem się do sklepu z elektroniką. Nie sprawdziłem jednak wcześniej, że są takie utrudnienia. Sklep był otwarty do godziny 20. Niestety, pocałowałem klamkę, bo przez korki po prostu nie zdążyłem – opowiada pan Konrad.

– Mimo że wiedziałam o rozpoczynającym się remoncie, spóźniłam się do pracy. Człowiek jeździ na pamięć i trudno się przyzwyczaić do nowej organizacji. Z domu do pracy zazwyczaj jechałam dwadzieścia minut, a teraz jeżdżę czterdzieści – mówi pani Jolanta.

– Pamiętajmy, że teraz ruch i tak jest mniejszy, a od września na drogi wyjadą rodzice odwożący dzieci do szkół, z kolei od października – studenci. Będzie tragedia i paraliż miasta – stwierdza pan Jan.

O tym, jak wygląda obecna organizacja ruchu przeczytacie TUTAJ.

Nowy numer!

Zapraszamy do nas

Zgłoś news
POSŁUCHAJ
WIDEO