Słuchaj nas: Kielce 107,9 FM | Busko-Zdrój 91,8 FM | Święty Krzyż 91,3 | Włoszczowa 94,4
Szukaj Facebook Twitter Youtube
Radio eM

MIASTO

Trwa kiermasz w Urzędzie Marszałkowskim

wtorek, 06 grudnia 2022 09:45 / Autor: Łukasz Czerwiak
Trwa kiermasz w Urzędzie Marszałkowskim
Fot. Urząd Marszałkowski
Trwa kiermasz w Urzędzie Marszałkowskim
Fot. Urząd Marszałkowski
Łukasz Czerwiak
Łukasz Czerwiak

Stroiki, bombki, obrazy, szopki oraz inne świąteczne ozdoby to można kupić od piątego grudnia na kiermaszu w Urzędzie Marszałkowskim Województwa Świętokrzyskiego. Dochód ze sprzedaży przeznaczony jest na cele społeczne.

Głównym organizatorem wydarzenia jest Regionalny Ośrodek Polityki Społecznej Urzędu Marszałkowskiego. W kiermaszu biorą udział zakłady aktywności zawodowej oraz przedsiębiorstwa społeczne i stowarzyszenia m.in. ZAZ Caritas oraz WTZ przy DPS św. Brata Alberta Kielce. Ozdoby świąteczne wykonywane są przez podopiecznych tych placówek.

– Jak co roku przed świętami organizujemy kiermasz, podczas którego swoje umiejętności mogą zaprezentować podopieczni zakładów aktywności zawodowej, warsztatów terapii zajęciowej. Co roku coś pięknego znajduję dla siebie i swoich bliskich na kiermaszu. W taki sposób można wspierać osoby zagrożone marginalizacją, wykluczeniem do czego zachęcam innych – mówił marszałek Andrzej Bętkowski. 

Świąteczny Kiermasz Ekonomii Społecznej zakończy się szóstego grudnia o godzinie 12. Stanowiska ustawione są na parterze przy Biurze Obsługi Klienta w budynku C2 Urzędu Marszałkowskiego.

Nowy numer!

Zapraszamy do nas

Zgłoś news
POSŁUCHAJ
WIDEO