Słuchaj nas: Kielce 107,9 FM | Busko-Zdrój 91,8 FM | Święty Krzyż 91,3 | Włoszczowa 94,4
Szukaj Facebook Twitter Youtube
Radio eM

MIASTO

Singletrack w Kielcach już dostępny dla rowerzystów!

poniedziałek, 15 maja 2023 15:09 / Autor: Weronika Karyś
Singletrack w Kielcach już dostępny dla rowerzystów!
kielce.eu
Singletrack w Kielcach już dostępny dla rowerzystów!
kielce.eu
Weronika Karyś
Weronika Karyś

Pierwszy w Kielcach Singletrack z prawdziwego zdarzenia został udostępniony dla rowerzystów. Zlokalizowana na zboczu Pierścienicy trasa otrzymała nazwę Kieł.

Singletrack to, mówiąc prościej, specjalna ścieżka przeznaczona dla rowerów górskich. Jest na tyle wąska, że nie da się nią przejechać w dwie osoby. Zazwyczaj jest więc jednokierunkowa. Zakręty są wyprofilowane, a całość sprawia wrażenie nie tyle jazdy, co płynięcia po górskim terenie.

Kieł mierzy 812 metrów w poziomie, zaś długość liczona ze spadkiem terenu to 860 metrów. Przeważająca część trasy posiada nawierzchnię rodzimą, dlatego można na niej spotkać m.in. korzenie. Zainstalowano tam również przeszkody terenowe takie jak double, dropy, rock garden, ziemne stoliki, bandy, a także bramę wjazdową z tablicą i regulaminem użytkowania.

Trasa rowerowa jest ogólnodostępna. Za wjazd i korzystanie z niej nie są pobierane żadne opłaty.

– Singletrack przeznaczony jest dla bardziej doświadczonych rowerzystów. Poziom trudności zwiększa się proporcjonalnie do rosnącej prędkości zjazdu – przekonuje Jacek Juszczyk, przedstawiciel wykonawcy.

Trasa rowerowa została oznakowana i wkomponowana w istniejący teren leśny wzdłuż istniejącego stoku narciarskiego.

– Singletrack to kolejna inwestycja, którą miasto zrealizowało z myślą o rowerzystach. Przypomnę, że rok temu otwieraliśmy skatepark wykorzystywany między innymi przez fanów BMX’ów, niedługo potem pumptrack, rośnie też liczba dróg dla rowerów, które z roku na rok zwiększają swój kilometraż. Jestem przekonany, że nasz „KIEŁ” jeszcze bardziej wzmocni potencjał Kielc jako miejsca do aktywnego wypoczynku – mówi Bogdan Wenta, prezydent miasta Kielce.

Inwestycja pochłonęła blisko 160 tysięcy złotych.

Nowy numer!

Zapraszamy do nas

Zgłoś news
POSŁUCHAJ
WIDEO