Słuchaj nas: Kielce 107,9 FM | Busko-Zdrój 91,8 FM | Święty Krzyż 91,3 | Włoszczowa 94,4
Szukaj Facebook Twitter Youtube
Radio eM

MIASTO

Rower miejski już od soboty!

czwartek, 30 marca 2023 10:31 / Autor: Weronika Karyś
Rower miejski już od soboty!
Rower miejski już od soboty!
Weronika Karyś
Weronika Karyś

1 kwietnia w przestrzeni miasta ponownie pojawią się rowery, które mieszkańcy będą mogli wypożyczać przy pomocy aplikacji w smartfonie.

– Rower będzie funkcjonował na pewno do końca października lub, jeśli pogoda pozwoli, do końca listopada. W samej usłudze nie ma żadnych zmian – aplikacja jest ta sama, ceny również. Po analizie zapytań w aplikacji zdecydowaliśmy się jednak na relokacje części stacji – mówi Przemysław Chmiel, dyrektor Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Kielcach.

Chodzi przede wszystkim o bezpieczniejszy i łatwiejszy dostęp do miejsc postojowych.

– Na przykład stacja przy ulicy Urzędniczej obecnie jest na chodniku, a będzie na pobliskim zieleńcu, który zostanie wybrukowany. Na ulicy Karczówkowskiej stacja jest przy "Iskrze", przesuwamy ją na teren miejsca odpoczynku rowerzystów, zlokalizowanego za ogrodzeniem Ogrodu Botanicznego. Jeśli mówimy o ulicy Kołłątaja – obecnie stacja jest na terenie szkoły, przesuniemy ją na pobliski zieleniec przy ulicy i ścieżce rowerowej, który również ma zostać wybrukowany – wylicza Chmiel.

Przypomnijmy, że obecnie do dyspozycji kielczan jest 250 różnego rodzaju dwukołowców. Pod koniec maja ta liczba ma się jednak zwiększyć aż o 50 rowerów klasycznych i pięć elektrycznych. Koszt ich wypożyczenia zaczyna się od zaledwie złotówki.

Nowy numer!

Zapraszamy do nas

Zgłoś news
POSŁUCHAJ
WIDEO