Słuchaj nas: Kielce 107,9 FM | Busko-Zdrój 91,8 FM | Święty Krzyż 91,3 | Włoszczowa 94,4
Szukaj Facebook Twitter Youtube
Radio eM

MIASTO

Rośnie Blok Porodowy w Wojewódzkim Szpitalu Zespolonym w Kielcach

wtorek, 14 maja 2024 12:02 / Autor: Maria Karyś
Rośnie Blok Porodowy w Wojewódzkim Szpitalu Zespolonym w Kielcach
Rośnie Blok Porodowy w Wojewódzkim Szpitalu Zespolonym w Kielcach
Maria Karyś
Maria Karyś

Blok Porodowy na kieleckim Czarnowie jest w trakcie rozbudowy. Jak informuje dr Grzegorz Świercz, kierownik Kliniki Położnictwa i Ginekologii w Wojewódzkim Szpitalu Zespolonym, już 15 października pacjentki urodzą na nowym oddziale.

- Jesteśmy zachwyceni tempem budowy. W przyszłym tygodniu będzie kładziony strop na pierwszym piętrze (a to jest budynek dwukondygnacyjny). Mają zacząć się prace nad elewacją, prace elektryczne, wykończeniowe – informuje dr Świercz.

Budowa jest prowadzona tzw. metodą zaplanuj-wybuduj. To oznacza, że Klinika określiła główne założenia, jakie ma  w stosunku do wyposażenia budynku, jego kubatury, sprzętu który ma tam być zainstalowany. Firma ma za zadanie przekazać ten obiekt już w pełni gotowy. Jak zauważa kierownik Kliniki, termin ukończenia pracy wydawał się być nierealny. Ale widząc tempo robót jest  możliwy.

- Będzie tutaj na jednym poziomie około 590 metrów kwadratowych, na których znajdzie się pięć sal porodowych. Każda będzie jednoosbowa, z jednym łóżkiem porodowym. Na dwóch salach dodatkowo znajdą się wanny do porodu. Każda z nich otrzyma oddzielny węzeł sanitarny, więc zapewni to intymność. Dzięki temu będzie mogło się odbywać kilka porodów rodzinnych w jednym czasie – tłumaczy kierownik Kliniki.

W centrum budynku znajdzie się sala do cięć cesarskich, też w pełni  wyposażona.

-  Oprócz sprzętu najwyższej jakości, będziemy też mieli wysoki poziom estetyki. Zapraszamy pacjentki – mówi dr Świercz.

Klinika cieszy się dużą popularnością w województwie. Co trzecie dziecko w regionie rodzi się w Wojewódzkim Szpitalu Zespolonym w Kielcach. Placówka posiada największy ośrodek diagnostyki prenatalnej.

- Mamy znakomity zespół, wspaniały personel, świetny sprzęt, a od momentu kiedy blok porodowy zostanie oddany, dokonamy zmian na obszarze Klinki. Obecne sale porodowe przeznaczymy na jedno- lub dwuosobowe dla pacjentek po porodzie. To podniesie jakość ich pobytu u nas – dodaje lekarz.

Uroczyste rozpoczęcie budowy odbyło się 6 lutego. Inwestycja kosztować będzie niemal 15 mln zł i będzie realizowana dzięki finansowemu wsparciu urzędu marszałkowskiego w Kielcach.

Nowy numer!

Zapraszamy do nas

Zgłoś news
POSŁUCHAJ
WIDEO