Słuchaj nas: Kielce 107,9 FM | Busko-Zdrój 91,8 FM | Święty Krzyż 91,3 | Włoszczowa 94,4
Szukaj Facebook Twitter Youtube
Radio eM

MIASTO

Radni zagłosowali za budową lodowiska przy Hotelu Binkowski

czwartek, 11 stycznia 2024 13:29 / Autor: Weronika Karyś
Radni zagłosowali za budową lodowiska przy Hotelu Binkowski
Radni zagłosowali za budową lodowiska przy Hotelu Binkowski
Weronika Karyś
Weronika Karyś

Podczas dzisiejszego (11 stycznia) posiedzenia kieleckiej rady miasta gremium zgodziło się na budowę lodowiska przy Hotelu Binkowski, a także zamianę nieruchomości, na której docelowo ma powstać parking z basenem.

Przypomnijmy, że właściciele kieleckiego Hotelu Binkowski zwrócili się do władz miasta z prośbą o wydzierżawienie terenu o powierzchni ponad ośmiu tysięcy metrów kwadratowych zlokalizowanego naprzeciwko wejścia do obiektu.

To właśnie tam, pomiędzy drzewami, miałoby zostać wybudowane lodowisko składające się z dwóch głównych placów połączonych urokliwymi alejkami z ozdobami świetlnymi i punktami gastronomicznymi. Właściciele Binkowskiego mają również pomysł, jak zagospodarować nową inwestycję w lecie – chcieliby udostępniać ją rolkarzom.

– Zainteresowanie usługami resortu z roku na rok jest coraz większe, a to przekłada się na podatki zostawiane w Kielcach. Te kwoty przekładają się na miliony złotych w budżecie. Dlatego powinniśmy wspierać przedsiębiorców i umożliwiać im dalszy rozwój. Lodowisko to może być perełka, która będzie przyciągać do nas turystów nie tylko z regionu, ale również z całego kraju – mówił radny Marcin Stępniewski.

– Pojawia się sporo uwag dotyczących ingerencji w las, który powinien podlegać szczególnej ochronie. Podczas komisji gospodarki komunalnej i środowiska dowiedzieliśmy się, że żadne drzewo nie zostanie usunięte w wyniku tej inwestycji. Te, które będą naruszały projekt, zostaną przesadzone w inne miejsce – dodał.

Mimo kilku wątpliwości radni byli zgodni co do tego, że miasto musi się rozwijać i przyciągać turystów. 21 osób zagłosowało więc „za” pozwoleniem na utworzenie lodowiska w kieleckim lesie komunalnym. Tyle samo zagłosowało „za” oddaniem Binkowskim nieruchomości przy al. Na Stadion. Właściciele hotelu chcą bowiem, nieopodal swojego obiektu, wybudować parking na ok. 250 samochodów, a w zamian dają miastu 19 lokali własnościowych na cele komunalne.

Nowy numer!

Zapraszamy do nas

Zgłoś news
POSŁUCHAJ
WIDEO