Słuchaj nas: Kielce 107,9 FM | Busko-Zdrój 91,8 FM | Święty Krzyż 91,3 | Włoszczowa 94,4
Szukaj Facebook Twitter Youtube
Radio eM

MIASTO

Przetarg rozstrzygnięty. Wiosną ruszy miejska wypożyczalnia rowerów

czwartek, 17 lutego 2022 14:15 / Autor: Weronika Karyś
Przetarg rozstrzygnięty. Wiosną ruszy miejska wypożyczalnia rowerów
Przetarg rozstrzygnięty. Wiosną ruszy miejska wypożyczalnia rowerów
Weronika Karyś
Weronika Karyś

Jak informowaliśmy w styczniu, do miasta wpłynęła tylko jedna oferta w przetargu na uruchomienie wypożyczalni rowerów w Kielcach. To konsorcjum firm Orange Polska i Roovee Polska. Rozstrzygnięcie procedury było więc tylko formalnością.

W ramach inwestycji na terenie miasta ma się pojawić 250 dwukołowców. Wśród nich królować będą oczywiście tradycyjne rowery. Miasto planuje zakupić również 25 pojazdów ze wspomaganiem elektrycznym, pięć typu tandem (pozwalających na jazdę we dwójkę) i dziesięć typu cargo ze skrzynią z przodu (umożliwiających, na przykład transport zakupów, ale również przewóz dzieci bez dodatkowego fotelika).

W listopadzie na antenie Radia eM Kielce dyrektor MOSiR, Przemysław Chmiel wyrażał nadzieję na to, że wypożyczalnia ruszy najpóźniej 1 maja. Okazuje się jednak, że z rowerów prawdopodobnie będzie można skorzystać o wiele wcześniej.

– Planujemy uruchomić miejską wypożyczalnię jeszcze przed końcem kwietnia. Liczymy na to, że z jej oferty chętnie skorzystają zarówno mieszkańcy, jak i turyści, którzy przyjadą do naszego miasta na długi weekend majowy – poinformował prezydent Kielc, Bogdan Wenta.

Rowery, podobnie jak hulajnogi czy skutery, będzie można wypożyczyć przy pomocy aplikacji na smartfony. Według wstępnych ustaleń pierwsze pół godziny jazdy ma kosztować zaledwie złotówkę, każde kolejne – trzy złote.

Koszt samego uruchomienia wypożyczalni opiewa na kwotę ponad 3,5 mln zł.

Nowy numer!

Zapraszamy do nas

Zgłoś news
POSŁUCHAJ
WIDEO