MIASTO
[GALERIA] W Centrum Geoedukacji przenieśli się w czasie o... 4 miliardy lat
![[GALERIA] W Centrum Geoedukacji przenieśli się w czasie o... 4 miliardy lat](/media/k2/items/cache/0fba31228e554bbb3ab8fd5cd09b4b4c_XL.jpg)
![[GALERIA] W Centrum Geoedukacji przenieśli się w czasie o... 4 miliardy lat](/media/k2/items/cache/0fba31228e554bbb3ab8fd5cd09b4b4c_L.jpg)
W Centrum Geoedukacji w Kielcach otwarto dziś nową ekspozycję stałą. Podróż w czasie kapsułą badawczą, zwiedzanie wirtualnej jaskini, a także warsztaty i pokazy popularno-naukowe - te i wiele innych atrakcji czekały na uczestników Rodzinnego Pikniku Edukacyjnego.
- Mam nadzieję, że miłośnicy ciekawych wrażeń nie będą zawiedzeni. Oczywiście nasza nowa ekspozycja przygotowana została w taki sposób, by oddziaływała na emocje zwiedzających, a przy okazji dawała odrobinę wiedzy. Przygotowaliśmy sporo niespodzianek, tak więc gorąco zachęcam do odwiedzenia naszej nowej wystawy - mówił Michał Poros, kierownik Centrum Geoedukacji w Kielcach.
Nowa ekspozycja oferuje zwiedzającym szereg ciekawych atrakcji. Pojawiło się w niej wiele nowych elementów. Zmodernizowane zostało kino, w którym wyświetlany jest nowy film, umożliwiający odbycie wirtualnej podróży przez dzieje Ziemi, cofając się w czasie o ponad 4 miliardy lat. Wystawa wzbogacona została o elementy interaktywne, w tym między innymi peryskopy, które umożliwiają podejrzenie Ziemi w początkowym i środkowym dewonie. Całość uzupełniona została dioramami z pięknymi modelami przedstawiającymi scenerię morską okresu dewońskiego.
Podziwiający nową ekspozycję mogli wziąć udział w specjalnie przygotowanej zabawie „Chronos”, która polegała na odszukaniu i wykonaniu 15 misji ukrytych w różnych miejscach wystawy.
Oprócz nowo otwartej wystawy na wszystkich uczestników Rodzinnego Pikniku Edukacyjnego czekało wiele innych atrakcji. Przybyli mogli się wcielić w rolę grotołaza pokonującego przeszkody w jaskini, poznawali tajniki nauki, biorąc udział w pokazach popularno-naukowych, a także mogli zapoznać się z ciekawostkami botanicznymi w ramach warsztatów zielarskich. Całość uzupełniono warsztatami z malowania i zdobienia gipsowych odlewów skamieniałości; był to niezwykle ciekawy element zabawy, gdyż każdy wykonany odlew można było sobie zabrać na pamiątkę.
http://emkielce.pl/miasto/poznawali-tajniki-naszej-ziemi-bawiac-sie#sigProGalleriab417932858
![[AKTUALIZACJ] Patrycja odnaleziona. Akcja policji odwołana](/media/k2/items/cache/63493e25b7af0981d0506ecfa0695e58_L.jpg)



![[FOTO] Michał Koterski na papierze i w życiu](/media/k2/items/cache/02a265b076d70bbce121877cce807174_L.jpg)



