Słuchaj nas: Kielce 107,9 FM | Busko-Zdrój 91,8 FM | Święty Krzyż 91,3 | Włoszczowa 94,4
Szukaj Facebook Twitter Youtube
Radio eM

MIASTO

Ośrodek dla osób z niepełnosprawnościami prawie gotowy

piątek, 26 stycznia 2024 13:31 / Autor: Weronika Karyś
Ośrodek dla osób z niepełnosprawnościami prawie gotowy
Ośrodek dla osób z niepełnosprawnościami prawie gotowy
Weronika Karyś
Weronika Karyś

Jak informuje miasto, wkrótce zakończy się rozbudowa Ośrodka Rehabilitacyjno-Edukacyjno-Wychowawczego przy ul. Chęcińskiej 23. Powstaje tam placówka dla osób z niepełnosprawnościami sprzężonymi i w spektrum autyzmu.

Prace zostały zre­alizowane w 75 procen­tach.

– Dokonaliśmy rozbudowy ośrodka w dwóch kierunkach. Od południa, jako wydłużenie już ist­niejących pomieszczeń. Ten etap został zakończony we wrześniu i pomieszczenia są już użytkowa­ne przez wychowanków. Obecnie jesteśmy w trakcie realizacji roz­budowy od strony wschodniej – mówi Dorota Laskowska, kierownik budowy.

Wewnątrz budynku trwają prace instalacyjne i wykończeniowe, m.in. montaż ścian gipsowo-kartonowych i wylewki. Jak tylko pogoda pozwoli, wykonawca ma wrócić do prac zewnętrznych.

W nowym miejscu powstają: sala ogólna, po­kój biurowy, pokój wyciszeń, dwa pomieszczenia wielofunkcyjne, ja­dalnia, pracownia kuchenna oraz korytarze.

Z kolei w wyniku modernizacji już istniejącego bu­dynku powiększono cztery sale zajęć, znalazło się też miejsce na trzy pokoje terapii indywidualnej, salę terapii ogólnej oraz korytarz. Placówka zwiększy swoją powierzchnię o około 370 metrów kwadratowych.

Prace mają potrwać do końca kwietnia.

Źródło: kielce.eu

Nowy numer!

Zapraszamy do nas

Zgłoś news
POSŁUCHAJ
WIDEO