Słuchaj nas: Kielce 107,9 FM | Busko-Zdrój 91,8 FM | Święty Krzyż 91,3 | Włoszczowa 94,4
Szukaj Facebook Twitter Youtube
Radio eM

MIASTO

Oficjalnie: Marcin Stępniewski kandydatem PiS na prezydenta Kielc

poniedziałek, 26 lutego 2024 11:55 / Autor: Maciej Piętka
Oficjalnie: Marcin Stępniewski kandydatem PiS na prezydenta Kielc
Oficjalnie: Marcin Stępniewski kandydatem PiS na prezydenta Kielc
Maciej Piętka
Maciej Piętka

Marcin Stępniewski, szef klubu radnych Prawa i Sprawiedliwości, ogłosił swój start w wyborach na urząd prezydenta Kielc. Tym samym wszystkie największe partie w regionie zgłosiły już swoich kandydatów.

Prawo i Sprawiedliwość jako ostatnie spośród dużych ugrupowań przedstawiło osobę ubiegającą się o fotel włodarza miasta.

– Trochę to trwało, ale mogę oficjalnie potwierdzić, że będę kandydował w wyborach na urząd prezydenta. Kielce to miasto, w którym się urodziłem, wychowywałem, uczyłem oraz w którym pracuję i założyłem rodzinę. Jest to mój dom i to w tym mieście chciałbym doczekać starości – mówi Marcin Stępniewski.

Podczas konferencji nie zabrakło konkretów.

– Potrzebujemy nowej wizji, w której „nie da się” nie istnieje. Nasze miasto potrzebuje lepszych dróg, godnych stolicy województwa. Chcemy zrealizowania wizji, w której mieszkańcy Kielc mogą godnie zarabiać i nie muszą wyjeżdżać za pracą do innych miast. Potrzebna jest również wysokiej jakości edukacja i wsparcie dla biznesu – wyjaśnia Stępniewski.

Kandydat ogłosił również liderów list, którzy zawalczą w wyborach do rady miasta. Oprócz szefa klubu radnych PiS (który będzie startował z drugiego okręgu) będą nimi:

Okręg 1: Piotr Kisiel, Daniel Walas

Okręg 2: Marcin Stępniewski, Natalia Rajtar

Okręg 3: Jarosław Karyś, Dariusz Kozak

Okręg 4: Anna Jaworska-Dąbrowska, Wiesław Koza

Okręg 5: Arkadiusz Ślipikowski, Michał Płatek

Przypomnijmy, że do pozostałych kandydatów w wyborach prezydenckich należą: Maciej Bursztein, Marcin Chłodnicki, Adam Cyrański, Kamil Suchański i Agata Wojda.

Nowy numer!

Zapraszamy do nas

Zgłoś news
POSŁUCHAJ
WIDEO