MIASTO
Od dzisiaj utrudnienia na al. IX Wieków Kielc
Od 22 września w rejonie skrzyżowania al. IX Wieków Kielc z ulicą Źródłową zostały wprowadzone zmiany w organizacji ruchu. Całość ma związek z budową drogi dla rowerów.
– Wyłączony został skrajny prawy pas ruchu oraz chodnik na alei IX Wieków Kielc na odcinku pomiędzy Winnicką i Źródłową. Skręt w prawo z alei IX Wieków Kielc w ulicę Źródłową jest możliwy z środkowego pasa ruchu. Ruch pieszych został skierowany na ulicę Winnicką i Jarońskich. Ponadto wyłączone zostało przejście dla pieszych przez IX Wieków Kielc po zachodniej stronie skrzyżowania z Źródłową i Solidarności. Przejście jest możliwe po wschodniej stronie skrzyżowania – informuje Jarosław Skrzydło, rzecznik prasowy MZD.
Przypominamy również, że od 21 września wyłączona z użytku została zatoka autobusowa na al. IX Wieków Kielc (po stronie Urzędu Wojewódzkiego). Tymczasowy przystanek jest zlokalizowany w pobliżu ronda Herlinga-Grudzińskiego.
Zmiany będą obowiązywać około jednego miesiąca.


![[AKTUALIZACJA] Pociąg z Kielc do Krakowa wykolejony. Pasażerowie mogą spodziewać się utrudnień](/media/k2/items/cache/82012f262fa6e4dbf9bcabf2b79aba35_XS.jpg)


![[AKTUALIZACJA] Kompletnie pijany kierowca doprowadził do zderzenia z ciężarówką](/media/k2/items/cache/3053f2e479cab7225c916baf52845938_XS.jpg)