Słuchaj nas: Kielce 107,9 FM | Busko-Zdrój 91,8 FM | Święty Krzyż 91,3 | Włoszczowa 94,4
Szukaj Facebook Twitter Youtube
Radio eM

MIASTO

Nowy rok szkolny. Kieleckie placówki gotowe na przyjęcie dzieciaków

piątek, 25 sierpnia 2023 15:42 / Autor: Weronika Karyś
Nowy rok szkolny. Kieleckie placówki gotowe na przyjęcie dzieciaków
Nowy rok szkolny. Kieleckie placówki gotowe na przyjęcie dzieciaków
Weronika Karyś
Weronika Karyś

W tym roku na pierwszy dzwonek poczekamy nieco dłużej niż do 1 września. Rok szkolny rozpocznie się bowiem aż trzy dni później. Jak zaznacza wiceprezydent, Marcin Chłodnicki, kieleckie placówki edukacyjne są gotowe na przyjęcie dzieciaków.

W stolicy województwa świętokrzyskiego uczy się ponad 20 tysięcy dzieciaków. W szkołach ponadpodstawowych ponad połowę stanowią uczniowie z gmin ościennych, natomiast w podstawówkach większość to osoby z Kielc.

– W szkołach podstawowych miejsce znalazło ponad cztery i pół tysiąca osób – informuje wiceprezydent. – Podczas wakacji nie tylko prowadziliśmy nabór, ale również, na tyle na ile pozwoliły nam środki finansowe, remontowaliśmy placówki edukacyjne. Realizowaliśmy drobne, ale ważne i potrzebne inwestycje. Mam nadzieję, że dzieci ucieszą się chociażby z odmalowanych klas i korytarzy – dodaje.

W przypadku szkół ponadpodstawowych wciąż królują licea.

– W Kielcach przodują Norwid, Słowacki, Śniadecki, Żeromski. Tam progi były dość wysokie. Obserwujemy jednak również wzrost zainteresowania szkolnictwem zawodowym, które jako miasto staramy się promować. Królował wśród nich Informatyk – chętnych było naprawdę dużo. Wiele osób zdecydowało się także na Elektryka i Mechanika. Osobiście cieszę się, że jest zainteresowanie szkołami branżowymi, bo to daje nadzieję, że ludzie, którzy dzięki nim wejdą na nasz rynek pracy będą miały pozytywny wpływ na lokalną gospodarkę – stwierdza wiceprezydent Marcin Chłodnicki.

Wszystkim przygotowującym się na nowy rok szkolny życzymy powodzenia!

Nowy numer!

Zapraszamy do nas

Zgłoś news
POSŁUCHAJ
WIDEO