Słuchaj nas: Kielce 107,9 FM | Busko-Zdrój 91,8 FM | Święty Krzyż 91,3 | Włoszczowa 94,4
Szukaj Facebook Twitter Youtube
Radio eM

MIASTO

Nowoczesne boiska przy ZSI już otwarte!

piątek, 31 marca 2023 12:57 / Autor: Weronika Karyś
Nowoczesne boiska przy ZSI już otwarte!
Nowoczesne boiska przy ZSI już otwarte!
Weronika Karyś
Weronika Karyś

Boisko do piłki ręcznej, koszykówki i siatkówki, a także strefa street workoutu powstały przy Zespole Szkół Informatycznych w Kielcach. Projekt został zrealizowany w ramach Budżetu Obywatelskiego. Jego koszt to około dwa i pół miliona złotych.

W 2021 roku projekt budowy kompleksu sportowego przy ZSI uzyskał 1444 głosy.

– Inwestycja jest cenna nie tylko dla mieszkańców, którzy będą mogli z niej korzystać, ale też dla młodzieży z tej szkoły. Oprócz boisk w tym miejscu pojawiły się między innymi ławki, chodniki, kosze na śmieci, oświetlenie i monitoring, więc poprawiła się również estetyka całej przestrzeni – mówi wiceprezydent Marcin Chłodnicki.

 – Sądzę, że dzisiaj wybierając szkołę średnią bierze się pod uwagę wiele różnych elementów. Nie tylko profil, poziom kształcenia, ale również całą ofertę, w tym również infrastrukturę. To ważna inwestycja, która dodaje szkole atutów – dodaje Bogdan Wenta, prezydent Kielc.

Do tej pory szkoła nie dysponowała tak zaawansowaną infrastrukturą sportową.

– Dzięki tym boiskom, uczniowie będą mogli odbywać zajęcia wychowania fizycznego w komfortowych warunkach. W przyszłości marzy nam się również budowa hali sportowej – mówi Tomasz Kozieł, dyrektor ZSI.

Z inwestycji cieszą się przede wszystkim uczniowie.

– Uważam, że to jest bardzo duży komfort. Wcześniej mieliśmy betonowe boisko, na którym łatwo można było się wywrócić i obetrzeć. Teraz to się zmieniło. Jest przyjemnie i wygodnie – mówi Wojciech.

– Spędzamy dużo czasu na tych boiskach, praktycznie na każdej przerwie. To jest naprawdę super inwestycja – dodaje Oskar.

Przypominamy, że kolejna edycja Budżetu Obywatelskiego startuje już 18 kwietnia.

Nowy numer!

Zapraszamy do nas

Zgłoś news
POSŁUCHAJ
WIDEO