Słuchaj nas: Kielce 107,9 FM | Busko-Zdrój 91,8 FM | Święty Krzyż 91,3 | Włoszczowa 94,4
Szukaj Facebook Twitter Youtube
Radio eM

MIASTO

Nie chcą kolejnego bloku przy zalewie

piątek, 01 grudnia 2023 18:04 / Autor: Weronika Karyś
Nie chcą kolejnego bloku przy zalewie
Fot. Piotr Michalec
Nie chcą kolejnego bloku przy zalewie
Fot. Piotr Michalec
Weronika Karyś
Weronika Karyś

Choć nic nie jest jeszcze przesądzone, mieszkająca nieopodal zalewu kieleckiego społeczność nie chce dopuścić do sprzedaży działki przy ulicy Klonowej i jej zabudowy przez dewelopera.

– Ulica Klonowa bardzo intensywnie zabudowała się przez ostatnie lata. Jest tam jedna działka, którą miasto rozważa sprzedać. Mieszkańcy obawiają się, że wówczas powstanie tam zabudowa. Tłumaczą, że w tym miejscu brakuje placów zabaw i boisk, a nie kolejnych bloków. Tamtejsza społeczność po prostu wyprzedza ruchy miejskie i mówi o swoich obawach zanim będzie za późno. Wiemy, że miasto z jednej strony kontaktuje się ze wspólnotami mieszkaniowymi, a z drugiej potrzebuje uzupełnić budżet o pieniądze pochodzące ze sprzedaży nieruchomości. Sam urząd do końca jeszcze nie wie, w którą stronę pójść. Rozmowy w tym temacie mają się dopiero rozpocząć – mówi radny Dariusz Kisiel.

Już jutro (2 grudnia) o godzinie 10 ma się odbyć spotkanie w tej sprawie, podczas którego mieszkańcy mają zamiar wyrazić swój sprzeciw. Nie chcą bowiem, by porośnięta kilkudziesięcioma 70-letnimi dębami działka została zastąpiona blokiem.

Nowy numer!

Zapraszamy do nas

Zgłoś news
POSŁUCHAJ
WIDEO