Słuchaj nas: Kielce 107,9 FM | Busko-Zdrój 91,8 FM | Święty Krzyż 91,3 | Włoszczowa 94,4
Szukaj Facebook Twitter Youtube
Radio eM

MIASTO

NFZ przygotował filmy edukacyjne

poniedziałek, 27 maja 2024 11:50 / Autor: Maria Karyś
NFZ przygotował filmy edukacyjne
NFZ przygotował filmy edukacyjne
Maria Karyś
Maria Karyś

Narodowy Fundusz Zdrowia przygotował serię filmów edukacyjnych „Zdrowie na pierwszym planie”. Będą publikowanie zawsze we czwartki, co dwa tygodnie, na kanale YouTube Akademia NFZ.

Zależy nam, aby przekaz był prosty, jasny i konkretny. Dzięki projektowi każdy, kto obejrzy serię naszych podcastów, zyska wiedzę o systemie opieki zdrowotnej, o tym dlaczego warto korzystać z szeroko rozumianej profilaktyki oraz co zrobić, aby zmienić styl życia na zdrowszy zaznacza Paweł Florek, dyrektor Biura Komunikacji Społecznej i Promocji w NFZ.

Doświadczeni specjaliści z różnych dziedzin medycyny w filmach opowiedzą o zdrowym odżywianiu, wadach postawy, chorobie otyłościowej, padaczce u dzieci, zdrowiu psychicznym dzieci i młodzieży, chorobach nowotworowych, chirurgii bariatrycznej, czy szczepieniach. Podcasty nie przekraczają 8 minut. To odpowiednia długość do przekazania konkretnej wiedzy. Każdy podcast jest dostępny dla osób z niepełnosprawnościami. Filmy są z napisami oraz z tłumaczem języka migowego.

Premiera cyklu NFZ „Zdrowie na pierwszym planie” odbyła się 23 maja. Pierwszy odcinek dotyczył nawyków żywieniowych wśród najmłodszych.Link znajdziesz tutaj https://www.youtube.com/watch?v=Wd5chCleoo8

Nowy numer!

Zapraszamy do nas

Zgłoś news
POSŁUCHAJ
WIDEO