Słuchaj nas: Kielce 107,9 FM | Busko-Zdrój 91,8 FM | Święty Krzyż 91,3 | Włoszczowa 94,4
Szukaj Facebook Twitter Youtube
Radio eM

MIASTO

MOSiR pomoże przedsiębiorcom

środa, 10 marca 2021 12:22 / Autor: Michał Łosiak
MOSiR pomoże przedsiębiorcom
Fot. www.olimpijskakielce.pl
MOSiR pomoże przedsiębiorcom
Fot. www.olimpijskakielce.pl
Michał Łosiak
Michał Łosiak

Odroczenie płatności czynszu i rozłożenie na raty zaległości finansowych – to pomoc, jaką swoim najemcom oferuje Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Kielcach. Przedsiębiorcy borykają się obecnie z problemami związanymi z pandemicznymi obostrzeniami.

O sytuacji przedsiębiorców związanych z MOSiR-em pisaliśmy w lutym. Więcej: https://www.emkielce.pl/miasto/lokale-zamkniete-a-czynsz-trzeba-placic-trudna-sytuacja-przedsiebiorcow

Teraz władze miasta i przedstawiciele ośrodka oferują swoim najemcom pomoc. Po pierwsze, przedsiębiorcy mają skorzystać z odroczenia terminu płatności czynszu na okres sześciu miesięcy. Kolejną formą wsparcia ma być rozłożenie na maksymalnie dwanaście rat zaległości finansowych, które powstały w wyniku obostrzeń rządowych.

– Każdą sprawę będziemy rozpatrywać indywidualnie. Na naszych obiektach mamy dzierżawców z różnych branż. Niektórzy z nich działają normalnie, ale na przykład funkcjonowanie restauracji jest znacząco utrudnione – tłumaczy Przemysław Chmiel, dyrektor MOSiR-u.

Najemca, żeby uzyskać pomoc, będzie musiał złożyć odpowiedni wniosek. Wsparcie ruszy prawdopodobnie jeszcze w marcu.

Nowy numer!

Zapraszamy do nas

Zgłoś news
POSŁUCHAJ
WIDEO