Słuchaj nas: Kielce 107,9 FM | Busko-Zdrój 91,8 FM | Święty Krzyż 91,3 | Włoszczowa 94,4
Szukaj Facebook Twitter Youtube
Radio eM

MIASTO

Mielczarskiego do remontu – radny interpeluje

piątek, 12 sierpnia 2022 14:29 / Autor: Weronika Karyś
Mielczarskiego do remontu – radny interpeluje
Mielczarskiego do remontu – radny interpeluje
Weronika Karyś
Weronika Karyś

Na to, że stan ulicy Mielczarskiego pozostawia wiele do życzenia już nieraz zwracali uwagę kieleccy radni, a także wielokrotnie rozpisywały się lokalne media. Kolejną próbę przekonania władz miasta do jej pilnego wyremontowania podjął Michał Braun.

Radny Michał Braun zawnioskował do miasta o przeprowadzenie remontu ulicy Mielczarskiego, na odcinku od Krakowskiej do Urzędniczej, oraz zjazdów z ulicy Krakowskiej.

– W wielu miejscach występują dziury i nierówności, a po obfitych deszczach na drodze stoi woda. Na jezdni nie jest wykonane oznakowanie poziome, co powoduje niewłaściwe parkowanie pojazdów. W bardzo złym stanie są również chodniki, a wysokie krawężniki uniemożliwiają przejście lub przejazd osobom z niepełnosprawnościami – zauważa radny.

– Remont tej ulicy pozytywnie wpłynąłby na szybszy i wygodniejszy przejazd między ulicami Krakowską i Grunwaldzką. W ramach remontu przy ulicy mogłyby powstać nowe miejsca parkingowe oraz nowe drogi dla rowerów, a także nowe przystanki autobusowe, które zwiększyłyby dostępność komunikacyjną tego rejonu – dodaje.

Mieszkańcy nie kryją, że remont ulicy jest bardzo potrzebny.

– Często wybieram inną drogę, żeby nie musieć jeździć po dziurach… Dodatkowo podróż tamtędy nie jest bezpieczna, bo na ulicy stoją samochody, nie ma wyznaczonych linii i każdy jeździ jak chce – bywa, że środkiem. To dziwne, bo przecież ta ulica znajduje się bardzo blisko centrum. Trzeba w końcu coś z nią zrobić – stwierdzają Magda i Dominik, młode małżeństwo mieszkające przy ulicy Urzędniczej.

Miasto ma czternaście dni, by odnieść się do sprawy.

Nowy numer!

Zapraszamy do nas

Zgłoś news
POSŁUCHAJ
WIDEO