Słuchaj nas: Kielce 107,9 FM | Busko-Zdrój 91,8 FM | Święty Krzyż 91,3 | Włoszczowa 94,4
Szukaj Facebook Twitter Youtube
Radio eM

MIASTO

Majonezalia w Kielcach. Studenci przejmą miasto

piątek, 12 maja 2023 13:53 / Autor: Radio eM
Majonezalia w Kielcach. Studenci przejmą miasto
fot. archiwum
Majonezalia w Kielcach. Studenci przejmą miasto
fot. archiwum
Radio eM
Radio eM

Kieleckie juwenalia rozpoczną się już w najbliższy wtorek, 16 maja. W tym roku impreza odbędzie się pod nazwą Majonezalia. Na studentów czeka moc atrakcji.

Podczas pierwszego dnia w miasteczku akademickim odbędzie się wielkie grillowanie. Wydarzenie rozpocznie się o godzinie 18:00. Czas studentom umili przepyszne jedzenie i dobra muzyka. Dla tych, którzy będą chcieli pokazać swój talent wokalny lub jego brak, organizatorzy przygotowali karaoke.

Środa będzie dniem sportu oraz tajemniczości. Fani ruchu i rywalizacji będą mogli wziąć udział w maratonie fitness i uczestniczyć w pokazach gry w Boccia. Rozgrzewka przed juwenaliami rozpocznie się o godzinie 16:00 w Uniwersyteckim Centrum Sportu. Dla studentów, to nie tylko czas na aktywną zabawę, ale i możliwość odrobienia zajęć oraz podwyższenia oceny z wychowania fizycznego.

– Trening rozpoczniemy rozgrzewką i będzie miał różną formę. Nie zabraknie m.in. obwodu stacyjnego oraz ćwiczeń wzmacniających. Połączymy również aerobik z tańcem. Na koniec rozluźnimy i rozciągniemy mięśnie z pomocą ćwiczeń stretchingowych. Uczestnicy będą pod czujnym okiem wykładowców Uniwersyteckiego Centrum Sportu. W roli prowadzących będą: Maja Pindral, Justyna Kołodziejska, Agnieszka Nowak, Jolanta Drezno i Klaudia Pożoga – mówi Piotr Osiakowski, pracownik Studium Wychowania Fizycznego i Sportu UJK.

W Kieleckim Centrum Kultury o godzinie 20 zaplanowano koncert w ciemno „Podsłuchy”, podczas którego wystąpi tajemniczy artysta. Bilety na wydarzenie kosztują 40 złotych, choć studenci mogą liczyć na zniżki. Więcej informacji w KCK.

W czwartek o godzinie 12:00 z terenu Politechniki Świętokrzyskiej wyruszy barwny korowód na Rynek, gdzie symbolicznie studenci odbiorą klucze do bram Kielc. Na ten dzień samorządy UJK wraz z Akademią Nauk Stosowanych przygotowali klubową imprezę w Ultra Violet – Exclusive Club. Cena wejściówki to maksymalnie 30 złotych.

Piątek będzie dniem relaksu i odpoczynku. W trakcie wydarzenia wybrzmi dobra muzyka, a dla uczestników przygotowano „Wielkie Planszówkowanie”. W sobotę w Amfiteatrze Kadzielnia wystąpią Big Cyc, Poparzeni Kawą Trzy oraz zespół Mad Horses. Wejście o 18. Bilety na koncert, kupisz TUTAJ.

Autorzy: Karolina Posłowska i Weronika Stemplewska

Nowy numer!

Zapraszamy do nas

Zgłoś news
POSŁUCHAJ
WIDEO