Słuchaj nas: Kielce 107,9 FM | Busko-Zdrój 91,8 FM | Święty Krzyż 91,3 | Włoszczowa 94,4
Szukaj Facebook Twitter Youtube
Radio eM

MIASTO

Kolejne wczasorekolekcje dla niepełnosprawnych

poniedziałek, 01 sierpnia 2022 11:56 / Autor: Łukasz Czerwiak
Kolejne wczasorekolekcje dla niepełnosprawnych
Fot. Radio Kielce/Kamil Król
Kolejne wczasorekolekcje dla niepełnosprawnych
Fot. Radio Kielce/Kamil Król
Łukasz Czerwiak
Łukasz Czerwiak

30 lipca grupa 48 niepełnosprawnych osób wraz z wolontariuszami wyruszyła na letni wypoczynek. Od wielu lat, coroczne wyjazdy organizuje Świętokrzyskie Stowarzyszenie „Niepełnosprawni Plus”. W tym roku obóz odbywa się w nadmorskim Sarbinowie.

W latach osiemdziesiątych ubiegłego wieku Sługa Boży ks. Wojciech Piwowarczyk zorganizował pierwszy wyjazd dla niepełnosprawnych. Jego działanie spowodowało, że wczasorekolekcje są organizowane do dziś.

– Dla wielu osób niepełnosprawnych to jedyna szansa, żeby opuścić choć na dwa tygodnie swoje mieszkania. Często jest tak, że przez cały rok świat oglądają tylko przez okno.  Podczas tego wyjazdu mogą doświadczyć wspólnoty, życzliwości, wspólnej zabawy, ognisk z gitarą, wyjść do kawiarni czy na plaże. Oczywiście oprócz dobrej zabawy wyjazd to także rehabilitacja i wzmocnienie ducha – mówi Krzysztof Słoń, organizator wczasorekolekcji.

Wczasorekolekcje2022.1

Do Sarbinowa wraz z osobami niepełnosprawnymi pojechała grupa 24 wolontariuszy. Bez ich charytatywnej pomocy wyjazd nie odbyłby się. Należy podkreślić, że te osoby bardzo często poświęcają całe swoje wakacje i urlopy.

– Jestem ogromnie wdzięczny wolontariuszom za poświęcony czas i zaangażowanie. Często jest tak, że jeszcze się turnus nie skończył, a już pytają czy zorganizuję wyjazd za rok. Proszą mnie, żeby mogli jechać, bo tym żyją, to im daje siłę. Dobrze ich rozumiem, ponieważ sam też tego doświadczam. Będąc przez te dwa tygodnie opiekunem, zajmując się innymi, zapominam o swoich problemach i polityce. Człowiek przy niepełnosprawnych nabiera pokory i dystansu do zagonionego życia – dodaje Krzysztof Słoń.

Wczasorekolekcje2022.2

Nowy numer!

Zapraszamy do nas

Zgłoś news
POSŁUCHAJ
WIDEO