Słuchaj nas: Kielce 107,9 FM | Busko-Zdrój 91,8 FM | Święty Krzyż 91,3 | Włoszczowa 94,4
Szukaj Facebook Twitter Youtube
Radio eM

MIASTO

Kielce znowu walczą o tytuł Rowerowej Stolicy Polski

piątek, 02 czerwca 2023 13:20 / Autor: Weronika Karyś
Kielce znowu walczą o tytuł Rowerowej Stolicy Polski
Kielce znowu walczą o tytuł Rowerowej Stolicy Polski
Weronika Karyś
Weronika Karyś

Przez cały czerwiec fani rowerowych wycieczek mogą wziąć udział w rywalizacji o Puchar Rowerowej Stolicy Polski. Zasady są proste – wystarczy zainstalować na smartfonie aplikację „Aktywne Miasta”, dołączyć do drużyny KIELCE i jeżdżąc na rowerze zbierać kilometry na rzecz stolicy województwa.

W tym roku o Puchar Rowerowej Stolicy Polski walczą aż 62 miasta.

– Zachęcam wszystkich do dołączenia do naszej kieleckiej drużyny. Ważny jest każdy rowerzysta i każdy „wykręcony” kilometr. To także doskonała zabawa dla każdego, zdrowa sportowa rywalizacja, promocja aktywnego spędzania czasu i mniejsze lub większe nagrody – mówi Bogdan Wenta, prezydent Kielc.

Udział w akcji jest bezpłatny. Wystarczy zainstalować na smartfonie aplikację „Aktywne Miasta”, dostępną zarówno w Google Play jak i AppStore, a następnie dołączyć do drużyny KIELCE. Kręcić kilometry można zarówno na własnym rowerze, jak i tym z miejskiej wypożyczalni.

By zmotywować do uczestnictwa w zabawie, miasto Kielce postanowiło wyznaczyć nagrody dla szkół i poszczególnych uczniów.

Zwycięska szkoła otrzyma trzy tysiace złotych, za zajęcie drugiego miejsca – dwa tysiące, z kolei za trzecie miejsce – tysiąc złotych. Dodatkowo dla trzech najlepszych uczniów, uczennic, którzy wykręcą największą liczbę kilometrów przygotowano karty podarunkowe na zakup sprzętu sportowego.

Nowy numer!

Zapraszamy do nas

Zgłoś news
POSŁUCHAJ
WIDEO