Słuchaj nas: Kielce 107,9 FM | Busko-Zdrój 91,8 FM | Święty Krzyż 91,3 | Włoszczowa 94,4
Szukaj Facebook Twitter Youtube
Radio eM

MIASTO

Jarmark Wielkanocny w Kielcach

czwartek, 23 marca 2023 13:25 / Autor: Weronika Karyś
Jarmark Wielkanocny w Kielcach
Jarmark Wielkanocny w Kielcach
Weronika Karyś
Weronika Karyś

1 kwietnia w Kielcach wystartuje Jarmark Wielkanocny. Na siedem dni na Placu Artystów i ulicy Sienkiewicza staną świąteczne stragany ze smakołykami i rękodziełem. Nie zabraknie też wyjątkowych spotkań, atrakcji i warsztatów.

– Jarmark wystartuje w sobotę, 1 kwietnia, o godzinie jedenastej. Tego dnia atrakcją dla maluchów będzie specjalnie przygotowany zwierzyniec. Odwiedzający wezmą też udział w warsztatach – przygotują kartkę świąteczną na profesjonalnej prasie graficznej i papierowe ozdoby. Ponadto w strefie zabaw na dzieciaki czekać będą dmuchańce, eurobungee i wielkanocne maskotki – informuje Marcin Januchta, rzecznik prasowy prezydenta Kielc.

2 kwietnia zaplanowano z kolei warsztaty kulinarne z Kevinem Aistonem – prezenterem telewizyjnym i radiowym, który obecnie prowadzi restaurację „Kuchnia Kevina” w Mielcu.

Ponadto w niedzielę będzie można dowiedzieć się, jak robić lalki oraz odbić karty świąteczne w technice linorytu na prasie drukarskiej. Tego dnia umiejętności zaprezentuje również zespół Noto Fresh z Kieleckiego Teatru Tańca.

Jarmark Wielkanocny potrwa do 7 kwietnia. Organizatorami wydarzenia jest miasto Kielce i Rejonowe Przedsiębiorstwo Zieleni i Usług Komunalnych.

0x0_1.jpg

Nowy numer!

Zapraszamy do nas

Zgłoś news
POSŁUCHAJ
WIDEO