Słuchaj nas: Kielce 107,9 FM | Busko-Zdrój 91,8 FM | Święty Krzyż 91,3 | Włoszczowa 94,4
Szukaj Facebook Twitter Youtube
Radio eM

MIASTO

Jak i kiedy Dolina Silnicy zmieni swoje oblicze?

poniedziałek, 04 grudnia 2023 14:24 / Autor: Weronika Karyś
Jak i kiedy Dolina Silnicy zmieni swoje oblicze?
Fot. Piotr Michalec
Jak i kiedy Dolina Silnicy zmieni swoje oblicze?
Fot. Piotr Michalec
Weronika Karyś
Weronika Karyś

Jak informowaliśmy pod koniec listopada, miasto złożyło wniosek o dofinansowanie rewitalizacji Doliny Silnicy. Jak będzie wyglądać ta przestrzeń i kiedy rozpoczną się prace? Znamy odpowiedź.

Chodzi oczywiście o teren od al. IX Wieków Kielc do ul. Jesionowej, gdzie w końcu ma powstać zielona przestrzeń rekreacyjna z prawdziwego zdarzenia.

– Czuję osobistą satysfakcję, bo przez ponad dwa lata koordynowałam ten temat w urzędzie miasta. To wymagało wielu działań przygotowawczych. Po pierwsze, ustanowiliśmy na tym terenie status parku. Potem przeprowadziliśmy szerokie konsultacje społeczne z mieszkańcami. Na tej podstawie skompletowaliśmy dokument zakładający ramy inwestycji. To były kroki potrzebne do złożenia wniosku, tak też się stało – informuje Agata Wojda, była wiceprezydent miasta Kielce.

Jak czytamy w opisie projektu przesłanym przez kielecki magistrat, w Dolinie Silnicy pojawią się m.in. drewniane tarasy i podesty. Będą też zadaszone miejsca do odpoczynku, nowe chodniki i sensoryczno-rozwojowe ścieżki edukacyjne. Nie zabraknie również nowych ławek, koszy na śmieci, stojaków rowerowych, leżaków, monitoringu czy dodatkowego oświetlenia.

Miasto planuje też wyznaczenie miejsc pod foodtrucki, imprezy plenerowe i boiska.

Jeśli wszystko pójdzie zgodnie z planem, prace rozpoczną się w trzecim kwartale 2025 roku, a zakończą w pierwszym kwartale 2027 roku.

Całkowity koszt przedsięwzięcia to nieco ponad 31 mln zł, z czego 24 mln mają pochodzić ze środków unijnych.

Nowy numer!

Zapraszamy do nas

Zgłoś news
POSŁUCHAJ
WIDEO