Słuchaj nas: Kielce 107,9 FM | Busko-Zdrój 91,8 FM | Święty Krzyż 91,3 | Włoszczowa 94,4
Szukaj Facebook Twitter Youtube
Radio eM

MIASTO

W połowie grudnia ruszy produkcja w hali na terenie Aresztu Śledczego. Wkrótce przyjadą maszyny

wtorek, 26 listopada 2019 12:01 / Autor: Weronika Karyś
W połowie grudnia ruszy produkcja w hali na terenie Aresztu Śledczego. Wkrótce przyjadą maszyny
Źródło: Areszt Śledczy
W połowie grudnia ruszy produkcja w hali na terenie Aresztu Śledczego. Wkrótce przyjadą maszyny
Źródło: Areszt Śledczy
Weronika Karyś
Weronika Karyś

- Osadzeni zostaną zatrudnieni w nowootwartej hali produkcyjnej już w połowie grudnia 2019 roku - informuje Michał Głowacki, rzecznik prasowy dyrektora Aresztu Śledczego w Kielcach. - Kadra penitencjarna szuka aktualnie pierwszych dwudziestu osadzonych, którzy podejmą w niej pracę w hali.  Czekamy też na dostawę maszyn - dodaje. 

Przypomnijmy: w piątek, 22 listopada, na terenie kieleckiego Aresztu Śledczego otwarto nowo wybudowaną halę produkcyjną. Docelowo znajdzie w niej zatrudnienie 80 osadzonych odbywających karę typu zamkniętego. Zgodnie z prawem, pierwszeństwo mają osoby ze zobowiązaniami alimentacyjnymi i posiadające długi. Praca będzie polegała na przetwarzaniu papieru higienicznego i tektur budowlanych oraz obsłudze maszyn przetwórczych. Obiekt został wybudowany ze środków pochodzących z Funduszu Aktywizacji Zawodowej Skazanych oraz Rozwoju Przywięziennych Zakładów Pracy.

52 procent z minimalnego wynagrodzenia osadzeni będą przekazywać na Fundusz Sprawiedliwości oraz Fundusz Aktywizacji Zawodowej. W sumie w ciągu roku osiemdziesięciu więźniów przekaże ponad milion złotych na oba fundusze.

- Praca jest niezwykle istotna w procesie resocjalizacyjnym - zauważa Głowacki. - To ona kształtuje społecznie pożądane postawy, w tym poczucie odpowiedzialności. Dzięki niej osadzeni nabywają dodatkowe umiejętności i kwalifikacje zawodowe. Systematyka związana z pracą umożliwia i ułatwia im również powrót do normalnego życia. Jak wiadomo, jednym z podstawowych elementów funkcjonowania w społeczeństwie jest praca i my ten nawyk pracy staramy się u osadzonych wyrobić w trakcie odbywania kary pozbawienia wolności - dodaje.

Dzięki wybudowanej hali produkcyjnej współczynnik zatrudnienia w kieleckim Areszcie Śledczym znacznie wzrośnie. Łącznie z osobami pracującymi w mieście zajęcie będzie miało około 460 osadzonych, czyli ponad połowa.

Całkowity koszt budowy hali wraz z infrastrukturą wyniósł prawie osiem milionów złotych.

Nowy numer!

Zapraszamy do nas

Zgłoś news
POSŁUCHAJ
WIDEO