Słuchaj nas: Kielce 107,9 FM | Busko-Zdrój 91,8 FM | Święty Krzyż 91,3 | Włoszczowa 94,4
Szukaj Facebook Twitter Youtube
Radio eM

MIASTO

[FOTO] Studenci przejęli władzę nad Kielcami

czwartek, 16 maja 2024 12:34 / Autor: Łukasz Czerwiak
[FOTO] Studenci przejęli władzę nad Kielcami
[FOTO] Studenci przejęli władzę nad Kielcami
Łukasz Czerwiak
Łukasz Czerwiak

Trwają juwenalia w stolicy województwa świętokrzyskiego. W czwartek żacy przeszli w barwnym korowodzie i odebrali klucze do naszego miasta.

W czwartkowe południe licznie zgromadzeni studenci weszli przed główne wejście do Ratusza. Tam prezydent Agata Wojda przekazała im klucze do miasta.

– Szczerze, to między Kielcami a Krakowem, gdzie studiowałem, jest przepaść. Wiadomo, wychodzi się tam na miasteczko studenckie i to jest życie. Ja myślę, że w Kielcach powinna być taka tradycja, że w czwartki wychodzimy na miasto i są tłumy. Ludzie siedzą w domach, a przecież studia są od zabawy, a nie od nauki – mówi Bartek.

Studenci przeszli w korowodzie w pomysłowych przebraniach. Nie zabrakło Smerfów, a także… grupy jednorożców.

– Jesteśmy oddziałem bojowych jednorożców, który broni naszej kaczki. Nie mieliśmy za bardzo pomysłów, a głupio było wyjść bez specjalnego stroju i postanowiliśmy połączyć to, co mamy. No i okazało się, że taka kompozycja jest idealna na taki dzień, jak dzisiaj – wyjaśniają Komandorożce.

To nie koniec emocji na dziś. O godzinie 18 w Pałacyku Zielińskiego odbędzie się pierwszy z dwóch koncertów, a na scenie zaśpiewają Baranovski i Oskar Cyms.

– To moje pierwsze juwenalia i jestem bardzo pozytywnie zaskoczona. Bardzo mi się podoba, jest fajna energia, super zabawa. Potrzebowałam takiego czasu, każdy z nas potrzebuje resetu – opowiada Nicola.

Majonezalia zakończą się w piątek (17 maja) w rytmie hip-hopu. W Amfiteatrze Kadzielnia wystąpią: Fukaj, PRO8L3M, Kukon i Kizo.

Nowy numer!

Zapraszamy do nas

Zgłoś news
POSŁUCHAJ
WIDEO