Słuchaj nas: Kielce 107,9 FM | Busko-Zdrój 91,8 FM | Święty Krzyż 91,3 | Włoszczowa 94,4
Szukaj Facebook Twitter Youtube
Radio eM

MIASTO

[FOTO] Prawdziwe oblężenie Muzeum Zabawek i Zabawy w Kielcach

sobota, 18 maja 2024 21:36 / Autor: Michał Kita
[FOTO] Prawdziwe oblężenie Muzeum Zabawek i Zabawy w Kielcach
[FOTO] Prawdziwe oblężenie Muzeum Zabawek i Zabawy w Kielcach
Michał Kita
Michał Kita

Olbrzymim zainteresowaniem cieszyło się Muzeum Zabawek i Zabawy w Kielcach w trakcie sobotniej (18 maja) Nocy Muzeów. Darmowe zwiedzanie ekspozycji przyciągnęło prawdziwe tłumy. Tylko do godziny 20.00 placówkę odwiedziło ponad tysiąc osób.

Jak mówiła Daria Dyktyńska, dyrektor Muzeum Zabawek i Zabawy w Kielcach, placówka jest wyjątkowym miejscem, w którym odnajdą się zarówno dzieci, jak i dorośli.

– Międzynarodowa Noc Muzeów została stworzona po to, aby pokazać różnorodność tego typu placówek, nasza ukierunkowana jest przede wszystkim na najmłodszych, ale dobrze czują się tutaj również dorośli, którzy przecież też kiedyś byli dziećmi. W trakcie dzisiejszej Nocy Muzeów przygotowaliśmy między innymi pokaz bajek retro. To produkcje, na których wielu z nas się wychowywało, między innymi Bolek i Lolek, Reksio oraz Pampalini i Lew. Natomiast dla najmłodszych będzie to okazja do tego, aby obejrzeć i poznać kultowe polskie animacje ze studia filmowego Bielsku-Białej. Ponadto wszyscy chętni mogą wziąć udział w warsztatach animacji – powiedziała.

W sobotę Muzeum odwiedził między innymi pan Grzegorz, który wraz z rodziną wziął udział w warsztatach animacji.

– Dla nas rodziców, zwiedzanie wystawy jest niejako powrotem do czasów naszej młodości i dzieciństwa, ponieważ mogliśmy obejrzeć i przypomnieć sobie zabawki z naszych czasów. Natomiast nasze dzieci, mogły poznać nieco historii i przekonać się o tym, że zabawki często są ponadczasowe. Ponadto w warsztatach animacji własnoręcznie stworzyliśmy długi pociąg z wagoników, który ozdobiliśmy i udekorowaliśmy – wyjaśniał.

W Nocy Muzeów w Muzeum Zabawek i Zabawy wzięło udział również Radio eM Kielce, nasze stoisko cieszyło się bardzo dużym zainteresowaniem, najmłodsi mogli otrzymać papierowe korony, balony oraz radiowe gadżety. Nie  zabrakło także pamiątkowych fotografii.

Nowy numer!

Zapraszamy do nas

Zgłoś news
POSŁUCHAJ
WIDEO