Słuchaj nas: Kielce 107,9 FM | Busko-Zdrój 91,8 FM | Święty Krzyż 91,3 | Włoszczowa 94,4
Szukaj Facebook Twitter Youtube
Radio eM

MIASTO

Dowiedz się więcej o „Żeromskim”

piątek, 01 grudnia 2023 12:32 / Autor: Maciej Piętka
Dowiedz się więcej o „Żeromskim”
Dowiedz się więcej o „Żeromskim”
Maciej Piętka
Maciej Piętka

W Poczytalni na dVorCu po raz kolejny odbędzie się spotkanie autorskie oraz… rozstrzygnięcie konkursu fotograficznego. Tematem przewodnim – I LO im. Stefana Żeromskiego w Kielcach.

Inicjatorem wydarzenia jest stowarzyszenie absolwentów tej szkoły. Już od prawie 30 lat zajmują się oni integracją byłych uczniów „Żeromskiego”, choć nie tylko.

– Staramy się pomagać w organizacji spotkań poszczególnych roczników. Jeśli jest taka potrzeba to staramy się też wspierać naszych starszych absolwentów. Aktualnie swoje wysiłki skupiamy głównie na jubileuszu 300-lecia szkoły – wyjaśnia Zofia Pietraszek, prezes Stowarzyszenia Absolwentów I LO im. Stefana Żeromskiego w Kielcach.

Autorem, z którym będzie można porozmawiać jest Andrzej Barwicki, autor książki „Pan Kuchnia, czyli ostatni rok w XI d”

– Jest to pisany wierszem poemat, którego bohaterami są uczniowie i nauczyciele naszego liceum. Historia opowiada o tym jak szkoła wyglądała kiedyś. Dla starszych będzie to wspaniała okazja na przywołanie wspomnień, natomiast chcemy również zapoznać z nią młodsze pokolenie – dodaje nasz rozmówca.

„Żeromszczacy” podsumują też konkurs fotograficzny powiązany z jubileuszem powstania szkoły. Zbierają również archiwalne zdjęcia i materiały dotyczące ich liceum.

Wstęp na wydarzenie będzie bezpłatny.

Nowy numer!

Zapraszamy do nas

Zgłoś news
POSŁUCHAJ
WIDEO