Słuchaj nas: Kielce 107,9 FM | Busko-Zdrój 91,8 FM | Święty Krzyż 91,3 | Włoszczowa 94,4
Szukaj Facebook Twitter Youtube
Radio eM

MIASTO

Coraz bliżej osiedla Nowy Czarnów w Kielcach

wtorek, 07 listopada 2023 08:35 / Autor: Weronika Karyś
Coraz bliżej osiedla Nowy Czarnów w Kielcach
Coraz bliżej osiedla Nowy Czarnów w Kielcach
Weronika Karyś
Weronika Karyś

Jak już informowaliśmy, we wrześniu Nowy Czarnów dostał zielone światło od Rady Miasta Kielce. Na terenach przy ul. Mielczarskiego przewidziane jest osiedle, na którym może powstać ponad 900 mieszkań.

Planując zabudowę w tym miejscu, deweloper chciał scalić centrum miasta z terenami poprzemysłowymi, zlokalizowanymi za dworcem kolejowym oraz z osiedlem Czarnów.

– Uważam, że to jedyna i właściwa decyzja, jaką mogli poprzeć radni. Teren poprzemysłowy może zmienić się w nowoczesne osiedle mieszkaniowe, w którym zaprojektowano około pięć tysięcy metrów kwadratowych powierzchni biurowej, co może stanowić atrakcyjną przestrzeń do stworzenia miejsca pracy dla dużej liczby osób – komentuje Mirosław Sroka, prezes BC&O Polska 1, spółki, która należy do grupy Kolporter.

– Inwestycja będzie stanowić nie tylko nową przestrzeń dla mieszkańców Kielc z miejscami do rekreacji, placami zabaw, siłownią zewnętrzną oraz skateparkiem. Będzie także miejscem do życia dla młodych, energicznych i ambitnych osób, zapewniając im świadczenia usług ogólnomiejskich na wysokim poziomie – dodaje.

 Osiedle Nowy Czarnów będzie się składać z ośmiu budynków, w tym sześciu siedmiokondygnacyjnych i dwóch 21-kondygnacyjnych. W ramach przedsięwzięcia przy ulicy Mielczarskiego powstanie tysiąc mieszkań i nawet półtora tysiąca miejsc parkingowych.

Nowy numer!

Zapraszamy do nas

Zgłoś news
POSŁUCHAJ
WIDEO