Słuchaj nas: Kielce 107,9 FM | Busko-Zdrój 91,8 FM | Święty Krzyż 91,3 | Włoszczowa 94,4
Szukaj Facebook Twitter Youtube
Radio eM

MIASTO

Co dalej ze spółką pracowniczą? Pod koniec sierpnia zdecydują o tym udziałowcy

wtorek, 12 lipca 2022 13:22 / Autor: Michał Łosiak
Co dalej ze spółką pracowniczą? Pod koniec sierpnia zdecydują o tym udziałowcy
Co dalej ze spółką pracowniczą? Pod koniec sierpnia zdecydują o tym udziałowcy
Michał Łosiak
Michał Łosiak

Już 31 sierpnia odbędzie się nadzwyczajne walne zebranie udziałowców Kieleckich Autobusów Spółki Pracowniczej. Może mieć ono decydujące znaczenie dla przyszłości firmy, która w tym roku obchodzi 15-lecie swojego istnienia.

W związku z tym zaplanowano specjalne uroczystości, które rozpoczną się dzień wcześniej. Następnego dnia dojdzie do wspomnianego walnego zebrania.

– Porozmawiamy o tym co nas niepokoi. Zostaliśmy pozostawieni samym sobie. Za nami okres pandemii, podczas którego wszyscy byli wspierani oprócz nas. Nikt nas nie rozumie, a borykamy się z licznymi problemami z częściami i cenami paliwa. Kupiliśmy samochody niskoemisyjne, które nie z naszej winy nie mogą wyjechać na ulice Kielc. Mierzymy się również z brakiem rąk do pracy. Mimo wielu przeciwności jesteśmy dobrze zarządzani. Czujemy jednak rozgoryczenie pracowników, którzy widzą jak jesteśmy traktowani. Nie wiemy jaka czeka nas przyszłość  – przyznaje Bogdan Latosiński, przewodniczący Rady Nadzorczej KASP.

W trakcie sierpniowego spotkania mogą zapaść kluczowe dla spółki decyzje. Jak się dowiedzieliśmy w grę wchodzą przynajmniej trzy warianty. Pierwszy z nich zakłada utrzymanie obecnej sytuacji, ale jednoczesne zwrócenie się z mocnym apelem i stanowiskiem do władz miasta. Może zmienić się również właściciel spółki, która zostałaby sprzedana, albo dołączyć nowy współwłaściciel po odkupieniu części udziałów. Jedną z opcji jest także rozwiązanie spółki i sprzedaż jej majątku.

– Jakakolwiek decyzja nie przełoży się na świadczone przez nas usługi. Naszym celem jest odpowiednie funkcjonowanie transportu publicznego – zapewnia Bogdan Latosiński.

Spółka KASP liczy czterystu akcjonariuszy i jest większościowym udziałowcem w kieleckim MPK.

Nowy numer!

Zapraszamy do nas

Zgłoś news
POSŁUCHAJ
WIDEO