Słuchaj nas: Kielce 107,9 FM | Busko-Zdrój 91,8 FM | Święty Krzyż 91,3 | Włoszczowa 94,4
Szukaj Facebook Twitter Youtube
Radio eM

MIASTO

Będą zmiany w uchwale krajobrazowej. Poszło m.in. o banery wyborcze

czwartek, 12 października 2023 12:35 / Autor: Weronika Karyś
Będą zmiany w uchwale krajobrazowej. Poszło m.in. o banery wyborcze
Będą zmiany w uchwale krajobrazowej. Poszło m.in. o banery wyborcze
Weronika Karyś
Weronika Karyś

Od głosu wstrzymał się tylko radny Marcin Stępniewski, pozostałe 24 osoby zagłosowały za przyjęciem dokumentu dotyczącego wprowadzenia kilku zmian do uchwały krajobrazowej. Chodzi między innymi o możliwość umieszczania banerów wyborczych w pasach drogowych.

– Wojewoda uchylił jeden z punktów przyjętej przez nas uchwały krajobrazowej. Dotyczy on wyborów i możliwości reklamowania się przez kandydatów w pasach ruchu drogowego. Zauważyliśmy to dopiero przed wyborami parlamentarnymi. Okazuje się, że obecnie nie można zawieszać banerów na barierkach w pasach zieleni. To rodzi konsekwencje nie tylko dla samych kandydatów, ale również dla miasta, które nie zarobi pieniędzy za wynajem powierzchni. Wszystkie formacje polityczne doszły do wniosku, że należy to zmienić – tłumaczy przewodniczący kieleckiej rady miasta, Jarosław Karyś.

Dokument jest uchwałą intencyjną. To oznacza, że jej podjęcie nie powoduje bezpośrednio zmiany przepisów, jednak otwiera drogę do rozmów na ten temat.

- Mamy nadzieję, że zdążymy wprowadzić te zmiany przed wyborami samorządowymi. Nie będą one jednak w żaden sposób niezgodne z wydanym już przez miasto przewodnikiem reklamowym – zaznacza dyrektor wydziału urbanistyki i architektury, Artur Hajdorowicz.

Jak się okazuje, na reklamach w pasach drogowych standardowo miasto zarabiało do tej pory około miliona złotych rocznie.

Nowy numer!

Zapraszamy do nas

Zgłoś news
POSŁUCHAJ
WIDEO