Słuchaj nas: Kielce 107,9 FM | Busko-Zdrój 91,8 FM | Święty Krzyż 91,3 | Włoszczowa 94,4
Szukaj Facebook Twitter Youtube
Radio eM

MIASTO

Akcja „Posiłki dla potrzebujących” Rynku11 będzie kontynuowana!

wtorek, 22 listopada 2022 10:51 / Autor: Weronika Karyś
Akcja „Posiłki dla potrzebujących” Rynku11 będzie kontynuowana!
Fot. Dawid Łukasik/Echo Dnia
Akcja „Posiłki dla potrzebujących” Rynku11 będzie kontynuowana!
Fot. Dawid Łukasik/Echo Dnia
Weronika Karyś
Weronika Karyś

Z końcem ubiegłego miesiąca kielecka restauracja Rynek11 zorganizowała akcję pomocy, w ramach której bezpłatnie wydawała ciepłe posiłki potrzebującym. Szef kuchni, Mariusz Putek, zapowiedział, że będzie ją kontynuował. Zwrócił się też z apelem do lokalnych dostawców.

Październikowa akcja cieszyła się bardzo dużym zainteresowaniem. Przed restauracją ustawiła się kolejka.

– Sam nie wywodzę się z zamożnego domu. Całe życie walczyłem o to, co dzisiaj posiadam. Wiem jak to jest mieć wszystko, i jak to jest nie mieć nic. Potrzeba pomagania bierze się z moich doświadczeń, ale też obserwacji. Ta akcja dała mi dużo satysfakcji i planuję ją kontynuować – zdradza Mariusz Putek, szef kuchni w Rynku11.

Organizatorzy chcieliby inicjować tego typu wydarzenie przynajmniej raz w miesiącu. Do dołączenia zapraszają również lokalnych dostawców.

– Jeżeli ktoś posiada świeże produkty spożywcze, które może oddać – ja chętnie je przyjmę, przetworzę, ugotuję z tego obiad i oddam potrzebującym. Wierzcie mi, że do tej pory w poniedziałki w restauracji pojawiają się osoby, które pytają o bezpłatny ciepły posiłek. Widać więc, że zapotrzebowanie jest duże – mówi Mariusz.

Jak zaznacza nasz rozmówca, w ten sposób od wielu lat działa jeden z włoskich szefów kuchni, Massimo Bottura, właściciel restauracji z trzema gwiazdkami Michelin.

– On doszedł do tego etapu, że miasto udostępniło mu specjalne pomieszczenie, w którym przygotowuje jedzenie dla potrzebujących. Różni dostawcy oddają mu produkty, a on tworzy posiłki. Myślę, że z czasem też uda mi się znaleźć pomieszczenie, w którym ludzie będą mogli usiąść porozmawiać, a ja za darmo zaserwuje im obiad. To jest miłe, to jedna ludzi – kwituje szef kuchni z Rynku11.

O terminie kolejnej akcji pomocy będziemy informować na bieżąco.

Nowy numer!

Zapraszamy do nas

Zgłoś news
POSŁUCHAJ
WIDEO