Słuchaj nas: Kielce 107,9 FM | Busko-Zdrój 91,8 FM | Święty Krzyż 91,3 | Włoszczowa 94,4
Szukaj Facebook Twitter Youtube
Radio eM

MIASTO

Prezydent Agata Wojda: Dajmy sobie szansę

poniedziałek, 22 kwietnia 2024 14:33 / Autor: Michał Kita
Prezydent Agata Wojda: Dajmy sobie szansę
Prezydent Agata Wojda: Dajmy sobie szansę
Michał Kita
Michał Kita

– Chcę poprosić o cierpliwość, otwartość oraz o to, abyśmy sobie dali szanse – mówiła podczas poniedziałkowego spotkania z dziennikarzami Agata Wojda, nowy prezydent Kielc. W trakcie konferencji prasowej na kieleckim rynku przedstawicielka Koalicji Obywatelskiej raz jeszcze podziękowała za oddane na nią głosy i obdarzenie zaufaniem, pozwalającym pełnić funkcję włodarza  stolicy województwa świętokrzyskiego przez kolejne pięć lat.

– Chciałabym też zwrócić się do tych, którzy na wybory nie poszli: być może są rozczarowani polityką i nie wierzą w dobre zmiany w naszym mieście. Chciałabym wszystkich państwa zaprosić do współtworzenia przyszłości Kielc – powiedziała.

Agata Wojda oświadczyła, że jednym z jej zastępców zostanie Łukasz Syska. Będzie odpowiadał za rozwój gospodarczy i współpracę z przedsiębiorcami.

– To osoba z niezwykłym doświadczeniem i merytorycznym przygotowaniem. Pan Syska wiele lat współpracował z biznesem, cechuje się niesamowitą znajomością i wiedzą z zakresu  funduszy europejskich i ich specyfiki – dodała.

Nowa prezydent Kielc zapowiedziała, że jednymi z pierwszych jej decyzji będzie reorganizacja struktur urzędu miasta.

Przypomnijmy: w drugiej turze wyborów samorządowych na Agatę Wojdę zagłosowało 38 256 osób. Jej rywalem był Marcin Stępniewski z Prawa i Sprawiedliwości. Jego poparło 29 407 osób.

Nowy numer!

Zapraszamy do nas

Zgłoś news
POSŁUCHAJ
WIDEO