Słuchaj nas: Kielce 107,9 FM | Busko-Zdrój 91,8 FM | Święty Krzyż 91,3 | Włoszczowa 94,4
Szukaj Facebook Twitter Youtube
Radio eM

MIASTO

[AKTUALIZACJA] 30. Finał WOŚP. Trwa liczenie pieniędzy

poniedziałek, 31 stycznia 2022 11:54 / Autor: Weronika Karyś
[AKTUALIZACJA] 30. Finał WOŚP. Trwa liczenie pieniędzy
Fot. Mateusz Wolski KCK
[AKTUALIZACJA] 30. Finał WOŚP. Trwa liczenie pieniędzy
Fot. Mateusz Wolski KCK
Weronika Karyś
Weronika Karyś

W niedzielę, 30 stycznia, Kielce po raz kolejny zagrały z Wielką Orkiestrą Świątecznej Pomocy. Z samych licytacji prowadzonych w Galerii Echo, Kieleckim Centrum Kultury, Pałacyku Zielińskiego oraz na rynku zgromadzono ponad 90 tys. zł. A to przecież nie koniec.

Za kielecki sztab (numer 262) w tym roku odpowiadał Wojewódzki Szpital Zespolony wspierany, jak co roku, przez Echo Dnia. Jak podaje redakcja, w ramach zorganizowanych wydarzeń, licytacji i pieniędzy wrzucanych do puszek udało się uzbierać kilkaset tysięcy złotych. Liczenie wciąż trwa.

Ogromną hojnością wykazali się licytujący w kieleckiej Galerii Echo, gdzie w sumie zgromadzono blisko 36 tys. zł. Jeszcze więcej kielczanie wydali na aukcjach w Pałacyku Zielińskiego – łącznie blisko 38 tys. zł. W KCK udało się zebrać blisko 6,5 tys. zł. Na miejskim rynku z fantów uzbierano ponad 10 tys. zł.

Pod młotek poszedł m.in. wóz strażacki od OSP Bobrza, który został wylicytowany za 4150 zł, kultowy "maluch" wylicytowany za trzy tysiące oraz unikalna płyta z Paradyża z autografem Jurka Owsiaka - 4200 zł.

Na tym jednak nie koniec. Mimo niesprzyjającej pogody, kieleccy wolontariusze cały dzień dzielnie zbierali datki do puszek. Wśród nich był m.in. prezydent Bogdan Wenta z żoną, którzy zgromadzili blisko 10 tys. zł, ale również strażacy ze świętokrzyskich OSP, którzy uzbieralli w sumie ponad 48 tys.

To w sumie daje ok. 280 tys. zł.

Oprócz sztabu numer 262 w Kielcach działał również sztab nr 4613 przy Regionalnym Centrum Wolontariatu, który zgromadził ponad 83 tys. zł oraz sztab nr 5073 przy SP nr 33, który zebrał ok. 30 tys.

Liczenie pieniędzy wciąż trwa. O ostatecznej kwocie przekazanej na rzecz WOŚP z kieleckich sztabów będziemy informować na bieżąco.

AKTUALIZACJA

Jak podaje redakcja Echa Dnia, w Kielcach w poniedziałek na godzinę 18 kwota zbiórki osiągnęła już 430 235 złotych i cały czas rosła. W całym województwie świętokrzyskim było to w sumie ponad dwa miliony złotych.

Nowy numer!

Zapraszamy do nas

Zgłoś news
POSŁUCHAJ
WIDEO