Słuchaj nas: Kielce 107,9 FM | Busko-Zdrój 91,8 FM | Święty Krzyż 91,3 | Włoszczowa 94,4
Szukaj Facebook Twitter Youtube
Radio eM

KULTURA

W najbliższy czwartek pogrzeb Zdzisława Antolskiego

środa, 06 grudnia 2023 08:25 / Autor: Łukasz Czerwiak
W najbliższy czwartek pogrzeb Zdzisława Antolskiego
Fot. fb Zdzisław Antolski
W najbliższy czwartek pogrzeb Zdzisława Antolskiego
Fot. fb Zdzisław Antolski
Łukasz Czerwiak
Łukasz Czerwiak

4 grudnia odszedł Zdzisław Antolski. Jego pogrzeb odbędzie się w czwartek (7 grudnia) o godzinie 14 w kieleckim kościele pw. Miłosierdzia Bożego. Znany kielecki poeta, prozaik, felietonista i krytyk literacki spocznie na cmentarzu w Cedzynie.

Antolski był członkiem kieleckiego oddziału Związku Literatów Polskich przez 40 lat.

– To długi czas, w którym człowieka można poznać. Zdzisława nie da się zapomnieć. Szacunek i podziw budzi jego refleksyjna twórczość. Autorski tom poezji „Kapsuła czasu” to wzór młodych przemyśleń dedykowany późniejszej  historii zdarzeń, wiersz, który powinien być mottem nad urokami młodości i przemijającym czasem. Ostatni rok bardzo nas zbliżył do siebie i z racji bliskości mieszkania, wzajemnego zrozumienia oraz wskazówek, jakie starał się mi przekazywać. Wielu nie zdążył, ale pozostanie w mojej pamięci zawsze jako mędrzec i człowiek wielkiego serca – wspomina Anna Zielińska-Brudek, prezes kieleckiego oddziału ZLP.

– Zdziniu, zostaniesz wielkim twórcą, bo byłeś skromny, mimo że przerastałeś i wyróżniałeś się swoim talentem i wrażliwością. Słowa są zbyt mało pojemne by wyrazić to, co daje nam życie i zabiera śmierć. Żegnaj przyjacielu – dodaje.

Zdzisław Antolski odszedł w wieku 70 lat.

Nowy numer!

Zapraszamy do nas

Zgłoś news
POSŁUCHAJ
WIDEO