Słuchaj nas: Kielce 107,9 FM | Busko-Zdrój 91,8 FM | Święty Krzyż 91,3 | Włoszczowa 94,4
Szukaj Facebook Twitter Youtube
Radio eM

KULTURA

Wystawią „Wdowy” w Seminarium

czwartek, 09 marca 2023 17:27 / Autor: Łukasz Czerwiak
Wystawią „Wdowy” w Seminarium
Fot. Fb Teatr Adieu
Wystawią „Wdowy” w Seminarium
Fot. Fb Teatr Adieu
Łukasz Czerwiak
Łukasz Czerwiak

Centrum Duszpasterskie WESOŁA54 organizuje pokaz przedstawienia na podstawie dramatu Sławomira Mrożka. W najbliższą sobotę, 11 marca, do Kielc ze spektaklem „Wdowy” przyjedzie Teatr Adieu z Białki Tatrzańskiej.

Jak informuje ksiądz Rafał Dudała, spektakl w reżyserii Karoliny Remiasz to sztuka pełna czarnego humoru wprowadzająca w refleksję nad przemijaniem ludzkiego życia.

– Teatr Adieu to nowy projekt młodych, zdolnych i ambitnych ludzi z Białki Tatrzańskiej, których wspólną pasją jest teatr. Wszyscy członkowie występują na scenie od najmłodszych lat i stale chcą się rozwijać i stawiać przed sobą coraz większe wyzwania. To właśnie ta potrzeba była głównym powodem założenia teatru, żeby dzielić się z innymi tym, co sprawia im największą radość – mówi opiekun Centrum Duszpasterskiego WESOŁA54.

Teatr Adieu wystąpi w składzie: Martyna Furczoń, Wiktoria Furczoń, Natalia Rabiańska, Mateusz Zaleski, Dominik Remiasz oraz Paweł Łojas.

Wydarzenie w auli Wyższego Seminarium Duchownego w Kielcach już w sobotę, 11 marca od godziny 19. Wstęp na wydarzenie jest wolny. Istnieje jednak możliwość złożenia dobrowolnej ofiary.

Nowy numer!

Zapraszamy do nas

Zgłoś news
POSŁUCHAJ
WIDEO