Słuchaj nas: Kielce 107,9 FM | Busko-Zdrój 91,8 FM | Święty Krzyż 91,3 | Włoszczowa 94,4
Szukaj Facebook Twitter Youtube
Radio eM

KULTURA

W KCK zobaczymy „Kolory życia”

poniedziałek, 10 czerwca 2024 16:45 / Autor: Łukasz Czerwiak
W KCK zobaczymy „Kolory życia”
W KCK zobaczymy „Kolory życia”
Łukasz Czerwiak
Łukasz Czerwiak

W czwartek (13 czerwca) odbędzie się wernisaż wystawy „Kolory życia”. W Galerii Winda w Kieleckim Centrum Kultury zobaczymy 70 dzieł.

Obejrzymy płótna dziewięciu polskich malarzy XX i XXI w. Prace pochodzą z bogatej kolekcji sztuki Marii i Marka Pileckich, składającej się z malarstwa, grafiki, rzeźby i innych gatunków sztuk plastycznych, stale rozwijającej się, od niemal czterdziestu lat.

– Kolekcja Pileckich w większości stanowi stylistyczną całość, mimo że znajdują się w niej prace ponad stu trzydziestu artystów. W jej tworzeniu widać ogromne przeżycia duchowe i więzi emocjonalne, z każdym dziełem będącym w jej składzie. Ta kolekcja ma bardzo poważny atut – budowana jest na emocjach. Trzon kolekcji stanowi obecnie twórczość Jana Lebensteina, Andrzeja Wróblewskiego, Franciszka Starowieyskiego i Henryka Cześnika. Do obecnej prezentacji wybraliśmy też dzieła Kiejstuta Bereźnickiego, Edwarda Dwurnika, Tadeusza Pfeiffera, Ewy Skaper i Zbigniewa Urbalewicza – opowiada Anita Michalczyk z impresariatu KCK.

Początek o godzinie 18.

Nowy numer!

Zapraszamy do nas

Zgłoś news
POSŁUCHAJ
WIDEO