Słuchaj nas: Kielce 107,9 FM | Busko-Zdrój 91,8 FM | Święty Krzyż 91,3 | Włoszczowa 94,4
Szukaj Facebook Twitter Youtube
Radio eM

KULTURA

W Busku startuje „Lato z Chopinem”

wtorek, 18 lipca 2023 13:31 / Autor: Łukasz Czerwiak
W Busku startuje „Lato z Chopinem”
Fot. Uzdrowisko Busko-Zdrój
W Busku startuje „Lato z Chopinem”
Fot. Uzdrowisko Busko-Zdrój
Łukasz Czerwiak
Łukasz Czerwiak

Sanatorium „Marconi” kolejny raz stanie się kurortem muzyki klasycznej. Rusza XXVIII Międzynarodowy Festiwal „Lato z Chopinem” im. Barbary Hesse-Bukowskiej.

Co roku w lecie Uzdrowisko Busko-Zdrój stwarza okazję do spotkania się z wybitnymi wykonaniami dzieł Fryderyka Chopina i innych znanych kompozytorów.

– Festiwal „Lato z Chopinem” rozpoczął swoją historię w 1994 roku, a jego główną pomysłodawczynią była profesor Barbara Hesse-Bukowska, znana pianistka i pedagog, która gościła wielokrotnie w Uzdrowisku Busko-Zdrój. Jako uznana w świcie muzyki artystka przyciągała przez lata wielu wybitnych wykonawców i gości, wielu z nich do dziś powraca, aby znów móc zaznać wyjątkowej atmosfery miejsca i wydarzenia – informuje Norbert Sierpień, z działu promocji Uzdrowiska.

Taką osobą jest m.in. Krystian Tkaczewski, który obecnie jest także dyrektorem artystycznym festiwalu. Muzyk ma za sobą występ w słynnej Carnegie Hall, a w 2021 roku otrzymał brązowy medal zasłużonych kulturze „Gloria Artis”.

– W tegorocznym wydarzeniu wezmą udział pianiści z takich krajów jak: Polska, Litwa, Japonia, USA, Hong Kong, Niemcy i Bułgaria. Stało się już tradycją, że w festiwalu biorą udział wschodzące gwiazdy światowej pianistyki. W tym roku ponownie będziemy słuchać gry najciekawszych pianistów polskich i zagranicznych – twierdzi Krystian Tkaczewski.

Festiwal zainauguruje (19 lipca o godzinie 19) występ dwóch polskich pianistów Krzysztofa Wiercińskiego oraz Michała Oleszaka. „Lato z Chopinem” potrwa do 23 lipca. Pełen program znajduje się na plakacie.

lato z chopinem 2023 plakat poprawka

Nowy numer!

Zapraszamy do nas

Zgłoś news
POSŁUCHAJ
WIDEO