Słuchaj nas: Kielce 107,9 FM | Busko-Zdrój 91,8 FM | Święty Krzyż 91,3 | Włoszczowa 94,4
Szukaj Facebook Twitter Youtube
Radio eM

KULTURA

"Smaki Jesieni" już w ten weekend zagoszczą w Tokarni

czwartek, 22 września 2022 16:15 / Autor: Weronika Karyś
"Smaki Jesieni" już w ten weekend zagoszczą w Tokarni
"Smaki Jesieni" już w ten weekend zagoszczą w Tokarni
Weronika Karyś
Weronika Karyś

Astronomicznie i kalendarzowo jesień rozpocznie się już jutro (23 września). Jej nadejście mieszkańcy regionu będą mogli świętować dwa dni później (25 września) w Parku Etnograficznym w Tokarni, gdzie po raz kolejny zagoszczą „Smaki Jesieni”. W ramach wydarzenia odbędzie się wiele ciekawych warsztatów, pokazów, koncertów i prelekcji. Nie zabraknie również jedzenia!

Impreza rozpocznie się o godzinie 11 Mszą Świętą w kościele z Rogowa.

– Następnie szykujemy wiele atrakcji, obrzędów i pokazów etnograficznych, które zawiodą nas na minioną wieś i pokażą dawne tradycje. W ramach wydarzenia odbędą się między innymi warsztaty z wycinanki i rzeźbiarstwa ludowego, a także na lekcje gwary świętokrzyskiej (w godzinach 12-15) – zaprasza Beata Ryń z Muzeum Wsi Kieleckiej.

O godzinie 15 koła gospodyń wiejskich, które planują w przyszłości realizować pokazy obrzędowe będą mogły nauczyć się, w jaki sposób niegdyś planowano i realizowano wesele świętokrzyskie.

– Tego dnia odbędą się też warsztaty z wykonywania jesiennych bukietów. Zapraszamy także na obejrzenie pokazów z kiszenia kapusty, przędzenia na przęślicy i darcia pierza. Oczywiście nie zabraknie też sceny, na której będziemy obchodzić uroczystość 50-lecia twórczości Edwarda Goli – jednego z najznakomitszych muzyków ludowych w regionie świętokrzyskim oraz dziesięciolecia jego kapeli – mówi Beata Ryń.

Na scenie zaprezentuje się też zespół Ludowy Bolechowiczanie, Wojtek Misiowiec, Kapela Działoszacy, Zespół Pieśni i Tańca Wincentowianie, Zespół Pieśni i Tańca Sorbin oraz kielecki zespół disco polo „Wpada w Ucho”.

Na imprezie nie zabraknie oczywiście jedzenia – ziemniaków z ogniska i tradycyjnych podpłomyków, którymi goście będą mogli się częstować bezpłatnie.

307714539_5675230482541599_4365353501530229265_n.jpg

Nowy numer!

Zapraszamy do nas

Zgłoś news
POSŁUCHAJ
WIDEO