Słuchaj nas: Kielce 107,9 FM | Busko-Zdrój 91,8 FM | Święty Krzyż 91,3 | Włoszczowa 94,4
Szukaj Facebook Twitter Youtube
Radio eM

KULTURA

Ruszył 32. plebiscyt „O Dziką Różę”. Do soboty sześć spektakli

poniedziałek, 10 czerwca 2024 16:54 / Autor: Łukasz Czerwiak
Ruszył 32. plebiscyt „O Dziką Różę”. Do soboty sześć spektakli
Ruszył 32. plebiscyt „O Dziką Różę”. Do soboty sześć spektakli
Łukasz Czerwiak
Łukasz Czerwiak

Rozpoczął się 32. Plebiscyt Publiczności „O Dziką Różę”. W Teatrze im. Stefana Żeromskiego w Kielcach oglądamy premiery sezonu 2023/2024.

Plebiscyt otworzył spektakl „Nie wszyscy pójdziemy do raju”. Do soboty obejrzymy kolejne sześć tytułów. Dziś „Niko, czyli prosta zwyczajna historia”.

– Tematem sztuki jest przyjaźń i poczucie samotności. To coś, co dotknęło lub dotyka każdego z nas, niezależnie od tego, czy mieścimy się w normie typowości. W tej sztuce każdy jest w stanie odnaleźć siebie. Podczas pracy nad Niko musiałam na każdym kroku weryfikować używane słowa i iść w kierunku prostoty języka – mówi autorka tekstu, Joanna Mueller.

„Dzikie Róże” zostaną przyznane aktorom oraz reżyserom spektakli zrealizowanych w sezonie 2023/2024. Zobaczymy je w następujących dniach: 11 czerwca – „Kilka opowieści z Islandii”, 12 czerwca – „Krwawe gody”, 13 czerwca – „Bez nadzienia”, 14 czerwca – „Helgi, syn Jóna” oraz 15 czerwca – „Zośka Wariatka – 30 lat później”.

Każdego dnia, w którym grany jest spektakl, sprzedaż wejściówkę odbywa się w internecie w godzinach od 9 do 11. Z kolei od godziny 12 bilet można nabyć tradycyjnie w kasach teatru.

– To święto publiczności, a także czas, w którym poznajemy jej gust. Tak jak co roku czekamy na widzów, którzy będą ustawiać się w kolejkach. To piękna tradycja, której towarzyszą często ciekawe rozmowy. Postanowiliśmy jednak zrobić także ukłon w stronę tych, którzy nie mogą się pojawić tutaj przed południem. Część biletów sprzedajemy online – opowiada Paulina Drozdowska, rzecznik prasowy kieleckiej sceny dramatycznej. 

Plebiscyt zakończy Koncert Finałowy, podczas którego wręczone zostaną nagrody. W drugiej części wydarzenia, które odbędzie się w niedzielę, 16 czerwca, wystąpi gwiazda wieczoru – Natalia Przybysz.

Nowy numer!

Zapraszamy do nas

Zgłoś news
POSŁUCHAJ
WIDEO